Wystartowali

5. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci

Z radością ogłaszamy, że 5. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci wystartował. Wszystkim, którzy nie mają jeszcze planów na najbliższy weekend, przypominamy, że w trakcie Przeglądu obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA! Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całej rodziny - spektakle, bezpłatne warsztaty, a także wydarzenia specjalne.

Przegląd - już tradycyjnie - otworzy nasza premiera. W tym roku będzie to spektakl BABCIA NA JABŁONI w reżyserii Jarosława Kiliana.

2 czerwca zapraszamy małych i dużych na przedstawienie na motywach powieści Janusza Korczaka - KRÓL MACIUŚ PIERWSZY w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl Teatru Lalek Banialuka przedstawia świat pod rządami Maciusia i próbuje odpowiedzieć na pytania, czy świat dorosłych jest gotowy na rządy dzieci. Przyjdźcie do nas i sami się przekonajcie! Tego dnia zapraszamy również do spotkania z naukowcami z programu BEZPIECZNIKI TAURONA, w trakcie których będzie można trochę poeksperymentować i przeprowadzić doświadczenia - dowiemy się czym jest prąd elektryczny i jakie ma właściwości!

3 czerwca o 15:00 chcemy oddać głos dzieciom. Zaprosimy je do czynnego udziału w dziecięcym panelu dyskusyjnym poświęconym SZTUCE DZIECI. Celem panelu jest umożliwienie dzieciom zabrania głosu w sprawie, która dotyczy ich bezpośrednio i sprawdzenie, co z tego wyniknie. Niemniej ważnym celem jest spotkanie i wymiana doświadczeń między dziećmi, które tworzą i wszystkimi, którzy są zainteresowani sztuką dzieci. WSTĘP WOLNY

Równolegle z Przeglądem w ramach plenerowego Ogrodu Sztuk odbędzie się trzydzieści bezpłatnych interdyscyplinarnych warsztatów pod hasłem SZTUKA DZIECI. Przypominamy, że na zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc. Warto się pospieszyć - biletów szybko ubywa!

 

(-)
Materiał Teatru
2 czerwca 2018
Portrety
Jarosław Kilian

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia