Wystawa fotografii

Stowarzyszenie Fotograficzne Fotogalicja - Teatr KTO

Stowarzyszenie Fotograficzne Fotogalicja zaprasza na wystawę fotografii, wykonanych podczas trwania przedstawienia "Ślepcy", wystawionego w czasie 23. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie. Zdjęcia wykonali: Marcin Wożniak, Joanna Gontkiewicz-Nastal, Wojtek Łyko, Andrzej Dobranowski, Sławek Jędrzejewski, Leszek Stępień, Daniel Sztorc. Wystawa odbędzie się dn. 17 stycznia 2011 r. o godz. 19, w siedzibie Teatru KTO, ul Gzymsików 8.

Krakowskie Stowarzyszenie Fotograficzne Fotogalicja istnieje w krakowskim środowisku artystycznym już 5 lat. Przez ten czas udało mu się wpisać na stałe w pejzaż Królewskiego Miasta Krakowa konkretnymi działaniami na rzecz sztuki fotograficznej, a także podjąć trudną w dzisiejszych czasach próbę zaistnienia w roli współorganizatora imprez charytatywnych.

Są organizacją zrzeszającą ludzi o bardzo wielorakich zainteresowaniach fotograficznych. Są to portret, reportaż, akt, makrofotografia, pejzaż, efekty specjalne itp. Organizują wykłady tematyczne, traktujące o technice i sztuce fotograficznej, a także prezentują swoje możliwości w studio fotograficznym,
organizując różnego rodzaju sesje tematyczne i szkolenia. Starają się pokazywać ludziom, że fotografia może być sposobem na aktywne i wartościowe życie.

Na stałe współpracują m.in z takimi organizacjami jak:

- Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko (obsługa fotograficzna koncertów Zaczarowana Piosenka, aukcje na rzecz podopiecznych Fundacji połączone z wystawami zdjęć w takich miejscach jak np. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha)
- Teatr KTO (stała współpraca w ramach corocznych przedstawień podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych, wystawy z tym związane połączone z promocją miasta Krakowa jako miejsca spotkania człowieka i sztuki w centrum miejskiego życia)
- MKS Cracovia SSA, Wisła Kraków (rejestracja fotograficzna meczów piłki nożnej, hokeja etc., połączona z publikacjami fotografii w oficjalnych materiałach klubów i licznymi prezentacjami w formie przedstawień wystawowych w dziedzinie fotografii sportowej)
- Krakowskie Biuro Festiwalowe (regularna dokumentacja imprez muzycznych w regionie czego efektem są wystawy i publikacje fotografii w wielu komercyjnych portalach i gazetach na rynku polskim)
- wiele innych organizacji (szkoły, uczelnie, domy kultury, agencje fotograficzne, drukarnie), które wraz z nami chcą organizować wystawy, prelekcje i spotkania w dziedzinie fotografii
- organizują wykłady ze znanymi fotografikami i wykładowcami (m.in ASP w Krakowie)

Sławomir Jędrzejewski
Materiały Organizatorów
7 stycznia 2011

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia