Wystawa „UNISONO” w Galerii Opera

Opera Krakowska w Krakowie

Opera Krakowska zaprasza na wystawę Małgorzaty Kruczkowskiej-Olszewskiej pt. „UNISONO”. Będzie to prezentacja prac o tematyce muzycznej, związanych z repertuarem operowym.

Na ekspozycji zobaczymy kompozycje inspirowane takimi operami jak: „Straszny dwór", „Carmen", „Madama Butterfly", „Dama pikowa", „Czarodziejski flet", „Bal maskowy". Tematem dzieł będą też szeroko pojęte inspiracje muzyczne. Wszystkie prace artystki są jej indywidualną interpretacją muzycznej rzeczywistości. Świadomie odwołuje się ona do secesji, wprowadza symbolikę i metaforę, deformuje obrazy poprzez pryzmat własnej wrażliwości.

Wystawę będzie można oglądać od 2 marca do 1 maja 2016 r.w „Galerii Opera" na Antresoli w Operze Krakowskiej, podczas wszystkich przedstawień oraz na godzinę przed każdym spektaklem.

Przypominamy, że w „Galerii Opera" prezentowane były m.in.: wystawa indywidualna Zdzisława Beksińskiego, ekspozycja „Re – Kreacje. Pasje twórców sceny" na której zaprezentowano prace ukazujące twórczość plastyczną wybitnych postaci świata muzycznego: Iwony Borowickiej, Jana Malika, Wiesława Ochmana czy Jana Kantego Pawluśkiewicza, wystawa „Viva Verdi!" ukazująca projekty scenograficzne i rysunki ze zbiorów Teatru Operowego w Rzymie, a także liczne wystawy plakatów, kostiumów i fotografii oraz ekspozycje dokumentujące historię krakowskiej sceny operowej.

Małgorzata Kruczkowska-Olszewska – ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Chicago – USA. Posiada w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą z których największe to: BWA – Kalisz, Miejska Galeria Sztuki – Zakopane, Zamek w Niepołomicach, Galeria „Na Brechta" – Warszawa oraz w Kanadzie, USA, Australii, Austrii, Norwegii i Belgii. Artystka zajmuję się malarstwem sztalugowym, muralem, projektowaniem odzieży i scenografią. Od lat prowadzi kursy przygotowawcze do szkół plastycznych średnich i wyższych. Założyła wraz z córką szkołę artystyczną – plastyczno-muzyczną o nazwie Akademia Sztuki.

 

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2016

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia