Wyzwala dystans i pomaga się śmiać

2. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT

Ubiegłoroczny Zwrot pokazał, że teatralny Wrocław tętni życiem nie tylko tam, gdzie teatru najbardziej się spodziewamy. Poza głównymi ośrodkami działają zespoły teatralne, społecznicy i artyści, którzy potrafią wypełnić widownię po brzegi.

Prawie trzydzieści takich teatrów zjednoczyło się dwa lata temu pod wspólnym szyldem Wrocławskiej Offensywy Teatralnej. To oni stworzyli ideę przeglądu, który nie segreguje i nie selekcjonuje, który pokazuje teatr niezależny w całej jego różnorodności.

Wspólnotę dolnośląskich teatrów tworzą młodzi zapaleńcy i doświadczeni artyści. Podczas czterech festiwalowych dni na sześciu różnych scenach zaprezentują się inscenizacje znanych dramatów, adaptacje prozy, spektakle poetyckie i realizacje autorskich scenariuszy. To przygoda dla widzów, którzy są gotowi zarówno na kryminalne intrygi, jak i historyczne biografie czy teatr science-fiction. Czasem będzie kameralnie, czasem widowiskowo. Nie zabraknie tańca i ruchu, teatru lalek czy nowego cyrku. O spektaklach będzie można przeczytać w gazecie festiwalowej tworzonej przez wykładowców i słuchaczy 4. Szkoły Krytyki Teatralnej.

Teatr, który proponujemy zderza religie i polityczne wybory, konfrontuje kibiców sportu z literatami, staje się przedmiotem publicznych debat i rodzinnych sporów. Wyzwala dystans i pomaga się śmiać, kiedy wcale nie jest nam do śmiechu. To wszystko czeka na widzów podczas drugiej edycji Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT.

Serdecznie zapraszamy!

Wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać pół godziny przed każdym spektaklem.
Wstęp na festiwal jest bezpłatny
Jeśli chcesz, możesz jednak wesprzeć dobrowolną kwotą działalność Wrocławskiej Offensywy Teatralnej. Będzie to możliwe w czasie odbioru wejściówek oraz po spektaklach.

(-)
Materiał organizatora
6 września 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia