Z banału tworzy filozofię najwyższej próby

"Zapis automatyczny" - reż. M. Adamczyk, K. Pawłowska - Teatr Porywacze Ciał

Teatr Porywacze Ciał zaprasza 25 i 26 kwietnia o godz. 19 do Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu na prezentacje spektaklu "Zapis automatyczny".

"Zapis automatyczny" to autorski monodram Macieja Adamczyka, aktora Teatru Porywacze Ciał w reżyserii Katarzyny Pawłowskiej. Spektakl zdobył Grand Prix 10 Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie w maju 2012 roku. Został wymieniony w rankingu miesięcznika Teatr "najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2011-2012" oraz w podsumowaniach dokonanych przez "Teatralia" i "Miernik teatralny" jako jedno z najciekawszych wydarzeń sezonu.

"Zapis automatyczny" to monodram mistrzowski pod każdym względem - na wskroś zanurzony we współczesności, zabawny do rozpuku i obrazoburczy zarazem, z banału tworzący filozofię najwyższej próby, ironiczny i autorefleksyjny. Fascynująco plastyczna twarz Macieja Adamczyka hipnotyzuje od pierwszych minut trwania spektaklu. Aktor skupia na sobie całą uwagę, płynnie przechodząc pomiędzy skrajnymi stanami emocjonalnymi: od luzactwa do wściekłości, od wyzwalającej radochy po przenikliwy smutek. Stojąc na scenie, w otoczeniu przedmiotów, bawi się swoją rolą nawet na chwilę nie tracąc lekkości..."

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia