Z batutą i... Maciejem Niesiołowskim

70. urodziny mistrza w Gliwickim Teatrze Muzycznym

Maciej Niesiołowski, popularny i lubiany polski dyrygent, będzie obchodzić w Gliwickim Teatrze Muzycznym swoje 70. urodziny.

Urodził się w Świętochłowicach 4 lutego 1946 roku. Znakomity muzyk, znany z telewizyjnych programów „Z batutą i humorem", laureat Nagrody Publiczności „Wiktor", współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym od kilkunastu lat. Objął kierownictwo muzyczne inscenizacji „Orfeusza w piekle" Jacquesa Offenbacha oraz „Wiedeńskiej krwi" Johanna Straussa. Przygotował również w Gliwicach dwa widowiska muzyczne: „Z batutą i humorem" oraz „Batuta, frak i elegancja". Teraz zapraszamy na nowy program „Z batutą i... Maciejem Niesiołowskim", w którym nie zabraknie dzieł klasycznych mistrzów, będą też arie i duety ze znanych operetek, a wszystko to w typowo karnawałowym nastroju.

Teraz zapraszamy na nowy program „Z batutą i... Maciejem Niesiołowskim". Zabrzmi muzyka z operetek Benatzky'ego, Kalmana, Offenbacha i Straussa, a także z musicali Abrahama i Loewego. Usłyszą Państwo walce i polki. Nie zabraknie też utworów Mozarta i Rossiniego. Maciej Niesiołowski wystąpi nie tylko jako dyrygent i kierownik muzyczny, ale również jako konferansjer.
Gwarantujemy typowo karnawałowy nastrój w wykonaniu znakomitych solistów Anity Maszczyk i Michała Musioła oraz chóru, baletu i orkiestry Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Maciej Niesiołowski po uzyskaniu dyplomu jako wiolonczelista pracował w orkiestrze Filharmonii Narodowej, grał w zespole kameralnym Con Moto ma Cantabile i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczki. W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował przez 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, przez 12 lat kierował orkiestrą warszawskiej Akademii Muzycznej, przez krótki czas był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Brał udział w kursach mistrzowskich: w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne.

Gliwicki Teatr Muzyczny, 5 lutego, godz. 18.30
Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie, 6 lutego, godz. 18.00

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2016

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia