Z cyklu "Pieśni Naszych Sąsiadów"

Centrum Kultury w Lublinie

10 sierpnia koncert z cyklu "Pieśni Naszych Sąsiadów" - zaprezentowane zostaną pieśni i melodie przypominające o wielokulturowym sąsiedztwie polsko-żydowskim i wielopłaszczyznowym przenikaniu się tradycji obu narodów, także w muzyce.

Wykonawcami będą artyści z zespołu neTTheatre - Paweł Passini (klarnet, instrumenty klawiszowe, syntezatory), Daniel Moński (instrumenty perkusyjne), Beata Passini (wokal), Joanna Kaczmarek (skrzypce) oraz gość specjalny - Łukasz Walewski (trąbka) z Centre of Performing Arts MITOS z Cypru.

Komplementarnym uzupełnieniem oprawy muzycznej będą wizualizacje przygotowane przez Marię Porzyc na podstawie nagrań świadectw historii mówionej, dotyczących ukrywania Żydów na terenie całego kraju. Narracja koncertu zostaje powierzona Patrycji Dołowy, która opowie o swojej podróży po różnych częściach Polski w poszukiwaniu historii o ukrywanych.

Kryjówka: Pieśni Naszych Sąsiadów

10.08.2014 godz. 21:00

Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

wstęp wolny

Wydarzenie jest częścią europejskiego projektu teatralnego "Songs of My Neighbours" realizowanego przez trzy zespoły artystyczne: z Polski, Cypru i Włoch.

(-)
Materiały Organizatora
7 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia