Z Gdańska do Nowej soli

"Amatorki" - reż. Ewelina Marciniak - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny.

W najbliższy piątek o godzinie 18.00 nagradzane i szeroko komentowane AMATORKI Elfriede Jelinek w reżyserii Eweliny Marciniak zostaną zaprezentowane w Nowosolskim Centrum Kultury w Nowej Soli. Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach tegorocznej edycji programu TEATR POLSKA AMATORKI zostaną zaprezentowane również w Krotoszynie, Koninie oraz w Nowym Dworze Gdańskim.

28 września, godzina 20.00, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Krotoszyn, woj. wielkopolskie
30 września, godzina 18.00, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - Dom Kultury „OSKARD", Konin, woj. wielkopolskie
7 października, godzina 18.00, Żuławski Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Gdański, woj. pomorskie

Bilety w cenie 10 zł dostępne w przedsprzedaży i przed spektaklem w miejscach jego prezentacji. Przed każdym spektaklem odbędą się warsztaty, które poszerzą perspektywę interpretacyjną i umożliwią publiczności pełniejszy odbiór spektaklu.

(-)
Materiał Teatru
25 września 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...