Z "Kopciuszkiem" na bal do Opery Nova

"Kopciuszek" - reż. / choreografia: Iwona Runowska-Badurek - Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova zaprasza od najbliższego czwartku (23 stycznia) na balet Sergiusza Prokofiewa w choreografii Iwony Runowskiej. Po niedzielnym spektaklu będzie można sfotografować się z Kopciuszkiem!

Zrealizowany z młodzieńczą energią, łączący różne techniki tańca (od klasycznego, przez nowoczesny i break dance), stanowi znakomite pole pokazania umiejętności tancerzy Opery Nova.

Przepiękna jest scena, w której z tanecznymi popisami występują Wróżki Pór Roku; dla oddania baśniowej atmosfery wspaniale użyte zostały lasery i światła. Zabawne, wręcz cyrkowe są popisy "Trzech Pomarańczy" na balu. Zmysłowy nastój wprowadzają sceny na dworach Księżniczek Wschodu oraz Hiszpanii, zaś taniec Złych Sióstr to pełna humoru parodia. Techniczne "gadżety' zastosowane przez scenografa podkreślają fantastykę libretta.

Muzyka "Kopciuszka" - motoryczna, bogata rytmicznie, dowcipna - jest tyleż inspirująca dla pomysłów tanecznych, co wymagająca dla orkiestry. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas. Główne partie tańczyć będą: Mina Kobayashi i Marta Kurkowska (Kopciuszek), Tomasz Siedlecki i Krzysztof Górski (Książę), Wiktor Dierewianko i Piotr Kobierzyński (Ojciec), Joanna Strojna (Macocha), Olga Marczak (Dobra Wróżka).

Dzieci wybierające się na przedstawienie w niedzielne popołudnie (26 I godz. 17) zachęcamy (wszak to karnawał!) do przybycia w balowych strojach, przebraniach; po spektaklu na scenie wykonane zostanie wspólne zdjęcie z tancerzami, które następnie dostępne będzie na stronie internetowej Opery.

(-)
Materiał Teatru
22 stycznia 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia