Z Krakowa do Buenos Aires

projekt "Dramatorium" Teatr Barakah w Krakowie

Kolejna odsłona Dramatorium, czyli kreatywnego czytania teatralnego, odbędzie się 6 listopada o 19.00 w siedzibie Teatru BARAKAH, na ul. Szerokiej 6 w Krakowie. Zespół teatru przedstawi fragmenty książki Elsy Drucaroff pt. "Piekło obiecane

Dramatorium to element tegorocznych Targów Książki, na których swoje dokonania prezentować będzie tak DodoEditor, jak i Teatr BARAKAH. Wstęp wolny.

Teatr BARAKAH od ponad roku realizuje projekt Dramatorium, w ramach którego odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych lub prozy. To alternatywna dla spektaklowej forma prezentacji godnych uwagi tekstów, których autorzy od niedawna goszczą na polskich scenach teatralnych lub dopiero na nich debiutują.

Kolejna odsłona Dramatorium odbędzie się 6 listopada o 19.00 w siedzibie teatru, na ul. Szerokiej 6 w Krakowie. Zespół Teatru BARAKAH przedstawi fragmenty książki Elsy Drucaroff pt. "Piekło obiecane". Pozycja ta, opublikowana w 2010 roku przez Studio Wydawnicze DodoEditor, porusza problem młodych Żydówek, które w latach 20 ubiegłego stulecia były podstępem wywożone do Buenos Aires i tam zmuszane do prostytucji.

Dramatorium zatytułowane "Do Buenos Aires" to część tegorocznych Targów Wydawniczych, na których swoje dokonania prezentować będzie tak DodoEditor, jak i Teatr BARAKAH. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

(-)
Materiały Teatru
2 listopada 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...