Z Łodzi na Scenę w Malarni

2. Lato w Malarni

"Obiekt seksualny" to spektakl w konwencji kabaretowego teatru piosenki, na który składają się piosenki podarowane artyście przez Zygmunta Koniecznego (do tekstów m.in. Michała Zabłockiego i Witolda Turdzy), z którym Gotz rozpoczął współpracę w Piwnicy pod Baranami, a także absurdalne teksty współtwórcy Kabaretu Mumio, Dariusza Rzontkowskiego. "Mam oczy pod pachami, Nie traktuj mnie jak obiekt seksualny, Nie zażyłem pigułki, Obciążę cię za moją ciążę".

Artysta zaśpiewa też utwory autorstwa Wojciecha Waglewskiego i Agnieszki Osieckiej. Piosenki zostały zarejestrowane na płycie pod tym samym tytułem (wyd. Luna Music Wrocław), a krążek jest promowany m.in. w radiowej Jedynce i Trójce.

To już drugi występ artysty podczas "Lata w Malarni", wcześniej wystąpił z dużym powodzeniem w lipcu. Poza koncertami w Katowicach, odbyły się również w lecie koncerty w Krakowie w ramach Białoprądnickiego Teatru Ogrodowego, na Mazurach podczas Festiwalu Siemiany 2013 oraz w Legnicy.

Jesienią aktor zaśpiewa m.in. w Wiedniu, a 22 listopada przewidziana jest premiera nowego programu "Mężczyzna prawie idealny" z piosenkami stworzonymi dla Artura Gotza przez krakowską piosenkarkę i kompozytorkę Agnieszkę Chrzanowską. Projekt będzie miał swoją premierę w Teatrze Nowym w Łodzi, a realizowany będzie w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi.

Artur Gotz zagrał ponad 120 recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze i podczas tournée po USA.

"Dobór repertuaru nie jest przypadkowy, obraca się on wokół spraw męsko-damskich, ale nie seksu w sprośnym wydaniu. Aluzyjność tekstów i zaskakujące puenty wywołują uśmiech, a słuchacz czuje się niczym widz na scenie kameralnej lub w klubie, gdzie nie prowadzi się głośnych rozmów. Płyta Gotza to potwierdzenie aktorskich umiejętności i dowód, że wśród młodych aktorów nie brakuje takich, którzy udziału w serialu nie traktują jak szczytu marzeń. Album wykonawcy pokazuje, że piosenka aktorska ma się całkiem nieźle" - napisał Paweł Dybicz w "Przeglądzie" 6.02.2011.

(-)
Materiał Teatru
24 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia