Z Małgorzatą Walewską na scenie

Jubileuszowa Gala Operowa - 65 lat Opery na Zamku w Szczecinie

Już w ten weekend – w sobotę i niedzielę w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się Jubileuszowa Gala Operowa z udziałem wybitnej artystki światowego formatu Małgorzaty Walewskiej. Serdecznie zapraszamy!

Gala z okazji 65-lecia sceny muzycznej w Szczecinie z gościnnym udziałem Małgorzaty Walewskiej. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć fragmenty najpiękniejszych dzieł operowych z bogatego i zróżnicowanego dorobku artystycznego Opery na Zamku.

Małgorzata Walewska jest laureatką oraz finalistką wielu międzynarodowych konkursów. Debiutowała jako Polina w „Damie pikowej" oraz w roli Carmen w wiedeńskiej Staatsoper. W 2005 roku zadebiutowała w Metropolitan Opera w Nowym Jorku jako Dalila w „Samsonie i Dalili" u boku José Cury. Pracowała z Luciano Pavarottim i Placido Domingo. Współpracowała z wieloma światowej sławy dyrygentami takimi jak: Marco Armiliato, Semyon Bychkov, Jesus Lopez Cobos, Asher Fish, Valery Gergiev, Philippe Jordan, Vladimir Jurowski,Nicholas Collon, Marco Letonja, Nicola Luisotti, Carlo Montanaro, Stefan Soltesz, Carlo Rizzi, Massimo Zanetti czy Andriy Yurkevych. Wystąpiła na ponad 30 scenach słynnych teatrów m.in: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie, Palacio de Bellas Artes w Meksyku, Grand Théâtre w Genewie, Oper Köln w Niemczech, Teatro Real w Madrycie, Teatro Nacional de São Carlos w Lizbonie, Teatro dell'Opera w Rzymie, Seattle Opera, San Francisco Opera, Grand Théâtre w Luksemburgu, Finnish National Opera w Helsinkach, Washington National Opera, Baltimore Opera czy Herodion Theatre w Atenach. Współpracuje m.in. z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Krakowską, Orkiestrą Filharmonii Podlaskiej, Orkiestrą Sinfonia Iuventus.

Obsada:

Małgorzata Walewska
Lucyna Boguszewska
Joanna Tylkowska-Drożdż
Victoria Vatutina
Justyna Khil
Pavlo Tolstoy
Piotr Zgorzelski
Janusz Lewandowski
Orkiestra i chór Opery na Zamku
Dyrygent: Vladimir Kiradjiev
Inspicjent: Maria Malinowska-Przybyłowicz

Terminy:
25 czerwca 2022, sobota, godz. 19.00
26 czerwca 2022, niedziela, godz. 18.00
Czas trwania: ok. 2 godz. 30 min (w tym jedna przerwa)

Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Materiał Opery na Zamku
21 czerwca 2022

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia