Z okazji Dnia Ojca

"Jaś i Małgosia" oraz "Porwanie Sabinek" w warszawskim Teatrze Kamienica

23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Teatr Kamienica przygotował na ten dzień specjalny repertuar - dla dzieci i rodziców.

Świętowanie Dnia Ojca rozpocznie się spektaklem programu Mała Kamienica pt. "Jaś i Małgosia" wg braci Grimm. Baśniowe rodzeństwo zabierze wszystkich widzów do tajemniczego lasu, by odkryć smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę - Babę Jagę.

Aktorzy, wraz z publicznością, pomogą Jasiowi i Małgosi znaleźć drogę do domu i przeżyją niesamowitą przygodę w leśnej krainie. Spotkanie z bohaterami nauczy młodych widzów jak przezwyciężyć własne strachy i przekona, że zawsze warto wierzyć w siebie, a rodziców - jak rozmawiać z dzieckiem na temat ich lęków.

W nagrodę za aktywny udział w leśnej wyprawie, Jaś i Małgosia odkryją przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych, a rodzicom zdradzą specjalną weekendową niespodziankę przygotowaną przez firmę Toyota.

Po "Jasiu i Małgosi" zapraszamy nieco starszych widzów na "Porwanie Sabinek" - komedię muzyczną w przekładzie Juliana Tuwima i reżyserii Emiliana Kamińskiego. Przedstawienie odsłoni kulisy życia mieszczańskiej rodziny żyjącej w Otwocku na początku XX wieku, której spokojny byt zaburzy wizyta objazdowego teatru Leonarda Strzygi-Strzyckiego.

Sympatyczny profesor - Jędrzej Owidowicz - mąż hardej Ernestyny i ojciec dwóch dorosłych, skrajnie różniących się córek, będzie musiał się nie lada natrudzić, by ukryć przed żoną kłopoty finansowe i interesy z dyrektorem nieakceptowanego przez drugą połówkę teatru oraz łagodzić wybuchowy charakter starszej latorośli, kłócącej się namiętnie z zięciem i pomóc młodszej córce w kontaktach z jej ukochanym. A to tylko namiastka problemów profesora głowy rodziny.

Dla tych, którzy wolą wieczorne wypady, Teatr Kamienica przygotował recital Krzysztofa Daukszewicza pt. "Polska jest najśmieszniejsza", w którym satyryk nie tylko celnie wskazuje i wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa, ale też przypomina swoje hity, takie jak "Listy do Hrabiego" czy opowieści ze zbioru "Meneliki".

Po spektaklach warto zajrzeć do teatralnego bistro - Nasza Warszawa. W menu nie zabraknie ciekawych i smacznych propozycji obiadowych i kolacyjnych dla dzieci i dorosłych.

(-)
Materiał Teatru
20 czerwca 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...