Z podobieństwa charakterów

"Eva" - reż. Joanna Szczepkowska - Teatr Rampa w Warszawie

Gwiazda polskiego teatru - Joanna Szczepkowska zabiera Widzów Sceny Kameralnej w świat piosenek amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy, przedstawiając jej niezwykłą i wzruszającą historię.

Opowieść snuta jest z perspektywy Gwiazdy muzyki (JOANNA SZCZEPKOWSKA) wykreowanej przez PR-owców i producentów muzycznych, która niespodziewanie spotyka Evę Cassidy (DOROTA OSIŃSKA) - osobę niezwykle utalentowaną a przy tym skromną, prawdziwą i bezkompromisową w swoich ideałach.

Inspiracją do powstania spektaklu muzycznego „Eva" był nie tylko anielski głos jego bohaterki, ale również talent Doroty Osińskiej, często porównywanej do Evy Cassidy. Autorka i reżyserka nowego tytułu dostrzegła również podobieństwa charakterów, gustów artystycznych i brzmień głosów jakie łączą obie artystki. W przedstawieniu Widzowie znajdą nie tylko piosenki, jakie śpiewała Cassidy, ale też jej legendę opowiedzianą w rożnych muzycznych rytmach.

W spektaklu znajduje się aż 14 utworów wykonanych w stylu, jaki nadała im Eva Cassidy m.in. Autumn Leaves, Songbird, FIVER, Over the Rainbow, Wonderful World, Fields of Gold, czy Time after Time. Wszystkie piosenki wykonywane są w języku angielskim.

Kierownikiem muzycznym przedstawienia jest Paweł Stankiewicz, który odpowiada także za aranżacje piosenek wykonywanych na żywo przez zespół muzyków. Prapremiera spektaklu odbyła się 3 listopada 2018.

(-)
Materiał Teatru
15 listopada 2018

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...