Z wędrówką po kraju

kolejne teatry ruszają w trasę

Do objazdu przygotowują się już: Teatr Ósmego Dnia z Poznania ze spektaklem "Osadzeni. Młyńska 1." (pierwszy pokaz 17 sierpnia w Jarocinie) i Teatr Wierszalin z Supraśla z przedstawieniam "Wierszalin. Reportaż o końcu świata" (pierwszy pokaz 25 sierpnia w Teremiskach).

Do czwartej już edycji programu Teatr Polska zgłosiło się w tym roku 86 spektakli. Spośród nich Komisja Artystyczna wyłoniła 15 przedstawień, które tym samym zakwalifikowały się do drugiego etapu oraz dodatkowo wskazała 5 rekomendowanych spektakli. Ostatecznie Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 15 teatrom, które w okresie od lipca do grudnia 2012 roku odwiedzą 92 miejscowości w całej Polsce ze 175 prezentacjami. 

Rekordzistą tegorocznej edycji pod względem ilości prezntacji jest Krotoszyn, w którym w ramach program pokazanych zostanie aż pięć przedstawień: Józef i Maria z Teatru Polskiego w Poznaniu (25.10), Kartoteka z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego z Koszalina (10.07.), Piotruś Pan i piraci Teatru Klinika Lalek i Wrocławskiego Teatru dla Dzieci (23.09), Starucha z warszawskiego Teatru Ochoty (11.26) i Żywoty świętych osiedlowych Teatru Ad Spectatores z Wrocławia (26.11). W najdłuższą trasę wybierze się Teatr Klinika Lalek i Wrocławski Teatr dla Dzieci ze spektaklem Piotruś pan i piraci który odwiedzi aż 18 miejscowości.

Wśród spektakli znalazły się: "A ja, Hanna" w reż. Tomasza Hynka z Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola, "Bracia Karamazow" w reż. Janusza Opryńskiego z Teatru Provisorium z Lublina, "Józef i Maria" w reż. Pawła Szkotaka z Teatru Polskiego w Poznaniu, "Kartoteka" w reż. Piotra Ratajczaka z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego z Koszalina, "Koziołek Matołek" w reż. Czesława Sieńko z Bydgoskiego Teatru Lalek "Buratino", "Mikrokosmos" w reż. Konrada Dworakowskiego z Wrocławskiego Teatru Pamtomimy im. Henryka Tomaszewskiego, "Osadzeni. Młyńska 1" z Teatru Ósmego Dnia z Poznania, "Piotruś Pan i piraci" w reż. Wiktora Wiktorczyka z Teatru Klinika Lalek i Wrocławskiego Teatru dla Dzieci, "Starucha" w reż. Igora Gorzkowskiego z Teatru Ochoty w Warszawie, "Świadectwa wzlotu, upadku, wzlotu, wzlotu, wzlotu, upadku i tak dalej" Antka Kochanka w reż. Majewskiego z wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, "Turyści" w reż. Piotra Ratajczaka z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki z Bydgoszczy, "Utwór o Matce i Ojczyźnie" w reż. Marcina Libera z Teatru Współczesnego w Szczecinie, "Wierszalin. Reportaż o końcu świata" w reż. Piotra Tomaszuka z Teatru Wierszalin z Supraśla, "Zabawy na podwórku" w reż. Roberta Zawadzkiego Stowarzyszenia "Kochanowski" z Opola oraz "Żywoty świętych osiedlowych" w reż. Agaty Kucińskiej Teatru Ad Spectatores z Wrocławia.

Oprócz spektakli w ramach programu Teatr Polska publiczność będzie mogła spotkać się z twórcami, czy wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach.

(-)
Materiały Organizatora
26 lipca 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia