Z wizytą u pacjentów DSK w Białymstoku

"Jaś i Małgosia" - reż. Roberto Skolmowski - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Św. Mikołaj (Bartek Łochnicki) i Małgosia (Dorota Rosłaniec) odwiedzą w sobotnie popołudnie pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. To bohaterowie interaktywnej bajki muzycznej „Świąteczne przygody Jasia i Małgosi”, pokazywanej od kilku dni w nowej przestrzeni scenicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Dzięki mobilnej widowni dzieci (około 400 osób) mogą zasiąść na środku Dużej sceny do tej pory zarezerwowanej dla artystów. Wzbogacona została na potrzeby tego spektaklu także scenografia. Duża scena daje zdecydowanie więcej możliwości technicznych. Na przykład polana i strumyk na środku baśniowego lasu nieoczekiwanie, dzięki obrotowej scenie, zaczynają się poruszać.

Jak funkcjonuje nowa scena, jakie świąteczne przygody przeżywają Jaś i Małgosia - będą mogli zobaczyć także pacjenci DSK . Specjalnie dla nich na dużym ekranie w Sali konferencyjnej szpitala o godzinie 13:00 pokazana zostanie bajka na podstawie tekstów Jana Brzechwy, wyreżyserowana przez Roberto Skolmowskiego. Po przedstawieniu spotkanie z Małgosią i Św. Mikołajem, który zapowiada słodkie prezenty.

To już kolejne spotkanie pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku z artystami Opery i Filharmonii Podlaskiej. W listopadzie szpital odwiedził doktor Korczak ( Tomasz Steciuk). Towarzyszył mu Dziecięcy Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, który śpiewa w musicalu „Korczak". W grudniu do szpitala wybrał się Upiór (Damian Aleksander). Towarzyszyła mu piękna śpiewaczka Christine Daae (Kaja Mianowana). To para bohaterów słynnego musicalu „Upiór w operze", który powraca na deski sceniczne OiFP już w marcu.

Dorota Sawicka
Materiał OiFP
11 stycznia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia