Z życia wielkomiejskiej inteligencji

"Ości" - reż. Paweł Miśkiewicz - Teatr Soho w Warszawie

Trwają przygotowania do premiery "Ości" w reżyserii Pawła Miśkiewicza zrealizowanej na podstawie głośnej książki Ignacego Karpowicza, wielokrotnego finalisty Nagrody Literackiej Nike oraz laureata Paszportów Polityki.

Po "Idiocie" Igora Gorzkowskiego z Agatą Buzek w roli Myszkina, to kolejne duże teatralne wydarzenie na NGO-sowej scenie prowadzonej przez Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło na terenie warszawskiego Soho Factory.

"Ości" to powieść z życia wielkomiejskiej inteligencji. Fabuła książki opowiada o perypetiach kilkanaściorga bohaterów, których łączą skomplikowane relacje emocjonalne i erotyczne. To współczesny świat pełen soczystych postaci, zaskakujących dialogów i niełatwych decyzji.

Scenografię do spektaklu przygotuje Barbara Hanicka (autorka scenografii m.in. do opery "Eros i Psyche" Barbary Wysockiej w Operze Narodowej). Z kolei w obsadzie przedstawienia widzowie zobaczą m.in. Iwonę Bielską, Romę Gąsiorowską, Marcina Kowalczyka, Szymona Czackiego, Michała Wanio oraz Hiroaki Murakamiego.

(-)
Materiał Teatru
16 stycznia 2018

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia