Za uwodzenie widza

"Rum & vodka online" - reż. Agita Elksne - Centrum Sztuki Cartonovnia w Warszawie

Spektakl „Rum & Vodka Online” został doceniony na IX Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie. Jury festiwalu nagrodziło spektakl I Nagrodą w wys. 1000 zł. W uzasadnieniu napisan: „ za uwodzenie widza subtelnym przekraczaniem granic teatru oraz nowatorską i mistrzowsko przeprowadzoną formę narracji teatralnej”.

Grand Prix Festiwalu Teatrów Niewielkich oraz nagrodę finansową w wysokości 1500 zł otrzymała Caryl Swift za spektakl „Matka Mejra i jej dzieci" w reż. Stanisława Miedziewskiego.

"Rum & vodka online" - innowacyjne, multimedialne i interaktywne przedstawienie, po raz pierwszy wystawiane w Polsce. Przedstawienie, w którym nie istnieją granice pomiędzy rzeczywistością, teatrem i światem wirtualnym.

Spektakl skupia w sobie nowatorstwo intermediów, będące nowoczesną alternatywą dla klasycznych przedstawień. To nowoczesne połączenie sztuki konceptualnej z teatrem, zderzenie żywego człowieka z siłą komputerów, laserów, mappingu, vjingu, wizualizacji i nowinek technicznych w sztuce dzięki czemu spektakl jest czymś dotąd nie spotykanym.

"Rum & vodka online" to innowacyjna fuzja sztuk, intermedia przełamane interakcjami z widzem, gdzie publiczność staje się częścią spektaklu, reżyserem, scenografem, aktorem.

Spektakl objęty patronatem Dziennika Teatralnego.

Paulina Aleksandra Grubek
Dziennik Teatralny Warszawa
11 lipca 2013
Portrety
Agita Elksne

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...