Zabawny, wzruszający, trzymający i liryczny

"Szaleństwo nocy letniej" - reż. Witold Mazurkiewicz - Teatr Polski w Bielsku-Białej

Komedia romantyczna z wątkiem sensacyjnym. Zabawny, ale i wzruszający romans, a zarazem trzymający w napięciu kryminał, z lirycznymi piosenkami wykonywanymi przez aktorów na żywo.

Pewnej letniej, deszczowej nocy, w pubie spotyka się dwójka osamotnionych bohaterów - prawniczka Helena, specjalizująca się w rozwodach (w tej roli Oriana Soika) i Bob - drobny gangster na usługach mafii (Mateusz Wojtasiński). Co wyniknie z tego przypadkowego spotkania? Co nastąpi w poniedziałek rano, po szalonej, ekscytującej nocy spędzonej przy akompaniamencie piętnastu tamburynów, czerwonego Gibsona i radosnego śpiewu? Czy rankiem dnia następnego czar pryśnie, a życie bohaterów wróci na poprzednie tory? Czy może kochankowie znikną na horyzoncie, na pokładzie promu odpływającego do Zebrugge i będą żyli długo i szczęśliwie, nucąc piosenki Jesus and Mary Chain?

Spektakl powstaje w ramach projektu "Off- Road". To pozostający poza głównym nurtem repertuaru cykl kameralnych przedstawień, prezentowanych na Małej Scenie, powstających z inspiracji naszych aktorów. W podróż po teatralnych bezdrożach w tym sezonie zabiorą Państwa Oriana Soika i Mateusz Wojtasiński ze spektaklem "Szaleństwo nocy letniej", Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt z monodramem o Kalinie Jędrusik "Kalina", wreszcie aktorskie małżeństwo Marta i Rafał Sawiccy ze słodko - gorzka komedią... małżeńską "Seks dla opornych".

Premiera 26 października 2018.

(-)
Materiał Teatru
24 października 2018

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...