Zabierz dziadków do teatru!

Warsztaty w Teatrze Pinokio w Łodzi

W ramach Dnia Babci i Dziadka Teatr Pinokio przygotował dla Świętujących i ich Wnucząt ciekawą propozycję pozwalającą wspólnie spędzić wieczór.

Program:

22 stycznia

RODZINNE MUZYKOWANIE

Od godziny 16.00 do 18.00 na Dużej Scenie odbędą się warsztaty muzyczne z Rodzinnego Muzykowania, które poprowadzą multinstrumentalni aktorzy naszego Teatru. Podczas spotkania będziemy wspólnie tworzyć krajobrazy dźwiękowe, dzięki czemu usłyszymy jak brzmi nasza wspólna melodia - melodia relacji pomiędzy Babcią/Dziadkiem a Wnuczętami.

WINYL ZA WINYL

Równolegle (w godzinach od 16.00 do 18.00) - we foyer Dużej Sceny - będzie można wziąć udział w wymianie płyt winylowych. Zachęcamy do przynoszenia swoich zasobów - Pinokio także ma coś na wymianę!

Koszt warsztatu - 25 złotych/ Rodzina (Babcia, Dziadek i Wnuczęta)

Udział w wymianie płyt winylowych - bezpłatny

23 stycznia

WYWOŁAJ PAMIĘĆ

Od godziny 16:00 do 18:00 na Dużej Scenie odbędą się warsztaty z opowiadania historii. Pretekstem do przywołania pamięci i budowania narracji staną się prywatne, stare fotografie. Prosimy uczestników o przyniesienie kilku własnych zdjęć z (nie)dalekiej przeszłości.

Koszt warsztatu - 25 złotych/ Rodzina (Babcia, Dziadek i Wnuczęta)

24 stycznia

MASZYNA DO

Od godziny 15.00 do 17.00 na Małej Scenie odbędzie się warsztat storytellingu, do którego wykorzystana zostanie maszyna do opowiadania bajek. Ta nietypowa konstrukcja posłuży za narzędzie wywołujące potrzebę mówienia. Prowokowani jej dźwiękami i umiejętnością słuchania poddamy się naturalnej potrzebie opowiadania.

Koszt pojedynczego warsztatu - 25 złotych/ Rodzina (Babcia, Dziadek i Wnuczęta)

22-24 stycznia

MASZYNA DO OPOWIADANIA BAJEK

Po warsztatach zapraszamy na spektakl Teatru PINOKIO "Maszyna do opowiadania bajek" - nowatorski projekt, będący połączeniem doświadczeń teatru, storytellingu i improwizacji. Bajki, które powstają dzięki tajemniczej Maszynie, są opowiadane przez aktorów naszego Teatru przy udziale muzyki i dźwięków tworzonych na żywo. Publiczność ma realny wpływ na przebieg zdarzenia, dlatego każdy spektakl jest niepowtarzalny i jednokrotny.

22-24 stycznia,

Teatr Pinokio, ul. Kopernika 16, Łódź

Zapisy trwają do 20 stycznia 2015 roku, tel. 42 636 66 9042 636 66 90 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30, email: marta@teatrpinokio.pl, joanna@teatrpinokio.pl, bilety@teatrpinokio.pl

(-)
Materiał Teatru
21 stycznia 2015

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia