Zabójcza komedia

"Udając ofiarę" - reż. Bartosz Zaczykiewicz - Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

21 czerwca o godz. 19.00 z okazji Pierwszego Dnia Lata Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza wszystkich żądnych wrażeń na "kryminalną sobotę".

Wielbiciele czarnego humoru i kryminalnych zagadek nie mogę nie zacząć lata od zabójczej komedii z fałszywym trupem w tle. "Udając ofiarę" Olega i Władimira Presniakowów w reż. Bartosza Zaczykiewicza to napisana brawurowym językiem historia dwudziestoparoletniego Wali, który po ukończeniu uniwersytetu, zatrudnia się w milicji w roli... trupa. Jego osobliwe zajęcie polega na wcielaniu się w role ofiar morderstw podczas przeprowadzanych w ramach śledztwa rekonstrukcji pospolitych zabójstw. Bracia Presniakow mistrzowsko łączą absurd sytuacji i czarny humor z niebanalnym i przenikliwym spojrzeniem na pozbawiony zasad dzisiejszy świat, w którym nic nie jest takie, jakie być powinno; mieszają liczne gagi z obserwacją ludzkiego wyobcowania i samotności. Uwaga: podejrzana cena biletu - 10 zł!

Na wszystkich, którzy tego dnia wybiorą się do Teatru im. Wilama Horzycy czekają zabójcze atrakcje. Widzowie z żyłką detektywistyczną - wzorem Kapitana ze sztuki braci Presniakowów - będą mogli zamienić się w detektywów, rozwiązać teatralną zagadkę i wygrać atrakcyjne nagrody.

(-)
Materiał Teatru
12 czerwca 2014

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia