Zachcianki, czyli...

"Baby blues" - reż. Piotr Dąbrowski - Teatr im. A. Węgierki w Białymstoku

Teatr im. Węgierki zaprasza na premierę spektaklu "Baby blues, czyli zachcianki" Jana Jakuba Należytego w reżyserii Piotra Dąbrowskiego. 5 marca o godz. 21.00 i 6 marca o godz. 20.30 na foyer teatru

"Baby blues" to komedia z muzyką Romana Czubatego i pięknymi utworami w wykonaniu m.in. Agnieszki Możejko-Szekowskiej, Aleksandry Maj. Akcja sztuki dzieje się w szkole rodzenia, a bohaterkami są cztery kobiety pozornie szczęśliwe.Za co można pokochać gburowatego osiłka? Czy miłość, rzeczywiście” cierpliwa jest”, a nienawiść wieczna? Czy zdradę można wybaczyć?

Gburowaty kulturysta, wciąż nieobecny dyplomata, mąż, który odszedł do młodszej i ktoś bardzo, bardzo nachalny- tych postaci nie zobaczycie na scenie. Autor, najpierw pozwolił mężczyznom uczestniczyć w akcie stworzenia, żeby zaraz pozbawić ich prawa do obrony, bo akcja sztuki dzieje się w szkole rodzenia, miejscu właściwym dla kobiet. Prawa głosu udzielił ciężarnym: Kasi, Ewie i Oli oraz Agnieszce – pozornie szczęśliwej, pozornie przedsiębiorczej właścicielce szkoły.

„Niech mówią!” – postanowił autor Jan Jakub Należyty. I mówią. dzięki czemu mężczyźni, być może, dowiedzą się o sobie więcej w myśl zasady „wszystko o nas bez nas. I śpiewają do pięknych melodii Romana Czubatego. I zaskakują nas ujawnionymi tajemnicami. Czy końcem ich historii będzie szczęśliwe rozwiązanie? Jedno jest pewne: śmiać będzie się do łez i przez łzy!

Czy zwieńczeniem ich historii będzie szczęśliwe rozwiązanie? Dowiemy się już na początku marca.

(-)
Materiały Teatru
3 marca 2011

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...