Zaczarowane czasy dzieciństwa

"Alicja w krainie czarów" - reż. Jacek Tyski - Opera na Zamku w Szczecinie

Balet na motywach powieści Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów“ i „Po drugiej stronie lustra“

Historię Alicji, która przez magiczne lustro trafia do krainy czarów i magii, zna każde dziecko. Inspirująca opowieść o walce dobra ze złem i prawdziwej przyjaźni porusza także dorosłego widza, działa na jego wyobraźnię i sprawia, że przenosimy się w zaczarowane czasy dzieciństwa.

Najlepszym sposobem na wykreowanie go na scenie jest taniec, muzyka o bogatej kompozycji z użyciem nowoczesnych technik i instrumentów, stylizowana na tę, którą znamy z filmów, oraz bajkowe, efektowne stroje i scenografia.

O zbudowanie krainy ze świata dziecięcej wyobraźni zadbają najzdolniejsi polscy artyści młodego pokolenia. To jedyny w ostatnich latach balet pisany na zamówienie z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej. Historia oparta na motywach powieści Lewisa Carolla Alicja w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra oraz inspirowana filmem Tima Burtona Alice in Wonderland z udziałem Johnego Deepa.

Balet Alicja w Krainie Czarów Przemysława Zycha powstaje przy wspólpracy z choreografem Jackiem Tyskim.

Światowa prapremiera odbędzie się 30.05.2015 r. w Operze na Zamku w Szczecinie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" – priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

(-)
Materiał Teatru
30 kwietnia 2015
Portrety
Jacek Tyski

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...