Zaczarowany świat teatru

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu

Kurtyna w górę! Zapraszamy do teatru. Od tego symbolicznego gestu – rozsunięcia kurtyny w drzwiach wejściowych zaczyna się zwiedzanie Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego.

W częściach komunikacyjnych budynku elementy scenograficzne wprowadzające zwiedzającego w zaczarowany świat teatru - garderoba teatralna z oryginalną toaletką Igora Przegrodzkiego, baletowe lustro, które pomoże opracować taneczny układ, interaktywne stanowisko inspicjenta, sznurownia, witający gości arlekin, ściany pełne słynnych teatralnych cytatów: „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają" (William Shakespeare), „Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy, to już jest teatr" (Gustaw Holoubek) lub „Krytyk - już samo słowo sugeruje insekta" (Dylan Moran). Klatkę schodową zdobią plakaty z wrocławskich przedstawień teatralnych.

Sala dydaktyczna na parterze pełni funkcję zarówno sali działań pedagogiczno-warsztatowych jak i miejsca ekspozycyjnego. Muzeum będzie aktywnie działać na polu kultury i edukacji oraz zachęcać wrocławian do aktywnego uczestniczenia w poznawaniu historii wrocławskiego teatru.

Sala przystosowana jest do organizowania warsztatów i zajęcia teatralnych szczególnie dla dzieci i młodzieży.

(-)
Materiał Teatru
16 marca 2017

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia