Zaczęło się od mostu...

Teatr Mały w Manufakturze gości belgijskich artystów

W najbliższą środę po raz pierwszy w Polsce będzie można obejrzeć spektakl Laurenta Van Wettera. „Le Pont”, czyli „Most” to współczesna tragikomedia, łącząca opowieść o życiowych rozterkach dwóch bohaterów z lekkością i sporą dawką czarnego humoru. Gościnny występ w Teatrze Małym w Manufakturze uwieńczy spotkanie z belgijskim dramaturgiem.

„Le Pont" - dramat Laurenta Van Wettera, powstał w 2000 roku. W Polsce po raz pierwszy zagości na scenie Teatru Małego. Już w środę, o godzinie 18:30, goście Manufaktury obejrzą spektakl w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, z udziałem dwóch belgijskich aktorów – Gillesa Ponceleta oraz Raphaëla Budke. Teatr Mały przygotował również nie lada gratkę dla miłośników belgijskiego teatru. Po przedstawieniu będzie można wziąć udział w spotkaniu z autorem. Będzie to okazja do rozmowy o jego pracy artystycznej, inspiracjach oraz nowych projektach, nad którymi pracuje.

Tragikomedia „Le Pont" opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy poznają się przypadkowo na moście. Obydwaj chcą popełnić samobójstwo. Jak się okazuje, tylko to ich łączy. Jeden jest bogaty, drugi - biedny. Pierwszy jest szefem nadzorującym pracę wielkiej firmy, drugi to związkowiec, który aktywnie działa na rzecz walki o prawa pracowników. Ich spotkanie zapewni wiele nieprzewidzianych zwrotów akcji, które ułożą się w zaskakujący finał.

Laurent Van Wetter to belgijski dramaturg i aktor. Ponad dwudziestoletnia kariera zaowocowała rolami w blisko czterdziestu spektaklach. Jego kreacje aktorskie można zobaczyć również na srebrnym ekranie. Autor od wielu lat współpracuje z DramEducation, organizacją zajmującą się promocją współczesnego teatru francuskojęzycznego. Dotychczas w Polsce ukazała się sztuka „Wychowajmy ich!" nakładem wydawnictwa DramEdition. Autor eksperymentuje z wieloma środkami wyrazu - od 2006 roku angażuje się w projekty dramaturgiczne dla spektakli teatrów tańca oraz w inicjatywy związane z fotografią. W 2010 roku założył stowarzyszenie HUMAN R, którego celem jest upowszechnianie wartości humanistycznych właśnie przez działalność artystyczną.

„Le Pont" w Teatrze Małym – polska premiera spektaklu

Miejsce: Teatr Mały w Manufakturze, wejście od strony ul. Drewnowskiej

Termin: 12 marca 2014, godzina 18:30

Bilety: 35 PLN - normalny; 25 PLN - ulgowy

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...