Zagrajmy to razem!

38. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi

38. FST nadchodzi!

Czy ktoś myślał, że w tym roku się poddamy? Zejdziemy ze sceny? Pozwolimy, aby unikalny vibe spektakli dyplomowych szkół teatralnych z całej Polski przepadł w covidowych obostrzeniach?

NIE, NEIN, NOT, NIET!
Mamy inny scenariusz na pandemiczną jesień oraz plejadę fantastycznych aktorek i aktorów, którzy wystąpią dla Was, choć w innej niż dotychczas rzeczywistości.
Bez obaw o emocje i ze zdwojoną energią ogłaszamy, że 38. FST się odbędzie i w dniach 23-29 listopada zagości w Waszych domach!
Jest jednak jedna zasadnicza DEWIZA tej edycji. Dziś, w tym trudnym i dziwnym dla nas wszystkich czasie, jak nigdy dotąd, MOCNO potrzebujemy WAS i siebie nawzajem, dlatego „Zagrajmy to razem!".

Komputery, telewizory, ipady, smartfony i inne kalkulatory z WIFI i odrobiną Internetu zastąpią teatralne sale, ale idea FST pozostaje bez zmian. Podczas festiwalu zobaczymy spektakle dyplomowe Akademii Teatralnej w Warszawie i Filii w Białymstoku, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Filii we Wrocławiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Filii w Bytomiu oraz oczywiście Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi!
To podsumowanie czterech lat zawodowej edukacji i przepustka do AKTORSKIEGO świata.
I tym razem najbardziej poruszające spektakle oraz elektryzujące role zostaną przefiltrowane przez jurorskie wrażliwości i nagrodzone.
Oto skład JURY: Iwona Bielska, Piotr Domalewski, Piotr Dzięcioł, Tomasz Konieczny oraz Mariola Wiśniewska.

ONLINE brzmi dziś jak złe zaklęcie, ale jesteśmy pewni, że niejedna aktorska kreacja podczas FST odczaruje tę złowieszczą aurę i wyzwoli Was z wirtualnego osamotnienia i czyhającego w zamknięciu marazmu!
Wszystkie spektakle będą dostępne BEZPŁATNIE! na stronie festiwalu: festiwalszkolteatralnych.pl

Wypatrujcie newsów na Instagramie i Facebooku FST, www i mediach społecznościowych Szkoły Filmowej w Łodzi i Teatru Studyjnego. Zachęcamy wszystkich do komentowania i dyskusji!

Do zobaczenia online i dużo zdrowia!

Organizatorem 38. Festiwalu Szkół Teatralnych jest Szkoła Filmowa w Łodzi

WSPÓŁORGANIZATOR: Teatr Studyjny w Łodzi

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wicepremier, prof. dr hab. Piotr Gliński
Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński
Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber
Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska

Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi Łódź kreuje, Toya, Opus Film

Patronat medialny: TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, AMS, TVP3 Łódź, Radio Łódź, TV Toya, Kalejdoskop, Teatr, E-teatr, Teatralny.pl, Dziennik Teatralny, Chodźże do teatru, Domagała się kultury

Anna Paliga
Materiał organizatora
10 listopada 2020

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...