Zajrzyj za kulisy

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Opera i Filharmonia Podlaska włączyła się w ogólnopolską akcję "Dotknij teatru". To projekt, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Nieprzypadkowo wszystko zaczęło się 27 marca - w Międzynarodowy Dzień Teatru.

Święto ustanowione zostało w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przygotowaliśmy z tej okazji szereg atrakcji. 27 i 28 marca ok godz.22:00 zapraszamy "widzów specjalnych", którzy obejrzeli wieczorny spektakl "Upiór w operze" na spacer za kulisy, by mogli poznać kulisy realizacji tego przebojowego musicalu. W roli przewodnika Wojciech Koronkiewicz i on podczas przedstawienia zdradzi, kogo zabierze w tę niezwykłą podróż.

W niedzielę 30 marca (w godz.12:00 -14:00) proponujemy zwiedzanie nowoczesnego budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej. Będzie można spojrzeć na pracę artystów z różnej perspektywy. Ilość miejsc ograniczona, rezerwacje przyjmujemy w kasie instytucji przy ul. Odeskiej 1.

Tego samego dnia (30 marca) o 13:00 zaplanowaliśmy warsztaty wokalno - aktorskie.

1 kwietnia - i to nie jest Prima Aprilis - o godzinie 17:00 Wojtek Koronkiewicz organizuje warsztaty wykonywania szablonów, zakończone wystawą portretów znanych aktorów.

Zaś w sobotę 5 kwietnia o godz.17:00 Spotkanie z Gwiazdą.

Wstęp bezpłatny

I jeszcze jedna informacja: z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - każdy kto kupi bilet na musical Andrew Lloyda Webbera "Upiór w operze" prezentowany na scenie Opery w Białymstoku do końca marca, otrzyma zniżkę w wysokości 10%.

(-)
Materiał Opery
28 marca 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia