Zakłócona egzystencja

"Śmierć pięknych saren " - reż. Paweł Szumc - Teatru im. W. Siemaszkowej Rzeszów

W najbliższą sobotę 29 września o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie pierwsza premiera tego sezonu - sztuka "Śmierć pięknych saren" w reżyserii Pawła Szumca

Sztuka oparta jest na autobiograficznych opowiadaniach Oty Pavla, które stanowią cykl połączony osobą narratora - Oty oraz jego rodziny, a przede wszystkim ojca. "Tatuś" - sprzedawca szwedzkich lodówek i odkurzaczy, a jednocześnie namiętny wędkarz to niezwykle barwna, pełna uroku postać żydowskiego donkiszota, który w swoich poczynaniach bywa wielki i tragiczny, śmieszny i wzruszający. Sprawia on, że życie trójki jego synów jest magiczne i obfituje w najróżniejsze przygody, ciągle dostarcza powodu do uśmiechu. Pełna pasji, radości i zwyczajnego ludzkiego szczęścia egzystencja zostaje zakłócona przez wybuch drugiej wojny światowej.

Opowiadania Pavla na deski teatralnej sceny przeniósł Paweł Szumiec - reżyser współpracujący z wieloma teatrami w Polsce (m.in. w Opolu, Zabrzu, Tarnowie, Krakowie, Gliwicach). Scenografię do spektaklu zaprojektował Marek Braun, a kostiumy - Jolanta Łagowska. Muzykę skomponował Aleksander Brzeziński, a choreografię ułożył Artur Dobrzański.

W spektaklu występują: w rolach głównych - Robert Żurek (jako Ota), Robert Chodur (Tatuś) oraz Małgorzata Machowska (Mamusia), a także: Joanna Baran, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Pruchnik, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Marek Kępiński, Wojciech Kwiatkowski, Piotr Napieraj, Robert Żurek oraz gościnnie Przemysław Sejmicki.

(-)
Materiał Teatru
28 września 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...