Zakochany w sobie ptak. Premiera

"Adonis ma gościa" - reż. Bartosz Szydłowski - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Opera i Filharmonia Podlaska przygotowuje kolejny spektakl skierowany do najmłodszej publiczności. 25 stycznia na Scenie Kameralnej zaprezentowana zostanie bajka muzyczna "Adonis ma gościa".

To prosta i pełna humoru opowieść, która uczy zrozumienia dla inności i pokazuje niezwykłą wartość otworzenia się na innych i współpracy z drygą kompletnie różną zdawałoby się osobą.

Scenariusz do przedstawienia napisał niemiecki dramaturg - Fred Apke. Reżyserii podjął się Jakub Szydłowski, artysta Teatru Muzycznego ROMA, który na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wyreżyserował już dwa spektakle "Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej" oraz "Brzydki Kaczorek". Także Jakub Szydłowski ułożył łatwo wpadające w ucho teksty piosenek. Muzykę i aranżację przygotował Jakub Lubowicz. W role głównych bohaterów wcielą się soliści Opery i Filharmonii Podlaskiej, m. in. Rafał Supiński, Monika Ziółkowska i Maciej Nerkowski.

Przedstawienie "Adonis ma gościa" opowiada o wspólnym życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa i Węgla. Adonis to przepiękna papuga, przekonana o doskonałości swojego życia. Zakochany w sobie ptak nie jest świadomy, że jego królestwo to przecież klatka. Wówczas styka się z Węglem. Tak ma na imię dzika wrona. Początkowo nie mogą znaleźć wspólnego języka, jednak kolejne zdarzenia sprawiają, że ptaki zaprzyjaźniają się.

Spektakl opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, innego siebie. Kogoś, kto potrafi myśleć inaczej. Kogoś kto posiada cechy, o które się nigdy nie podejrzewaliśmy. Młody widz, oglądając bajkę, pozna także wagę współpracy, która jest kluczem do osiągnięcia wielkich celów. Te życiowe prawdy zostaną zaś przekazane w sposób zabawny i zaskakujący. Dzięki temu bajka na długo zapadanie w pamięć widzów, stając się świetną rozrywka dla każdego.

PREMIERA: 25 I 2015 | SCENA KAMERALNA | UL. ODESKA 1 | godz. 12:00

Kolejne spektakle w dniach: 27, 28, 29 stycznia 2015 o godzinie 10:00.

(-)
Materiał Teatru
24 stycznia 2015

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia