„Zamieniam się w słowa”

Wieczór poetycki Elżbiety Krajewskiej

21 stycznia o godz. 19:00 w Piwnicy Warsza Teatru Kamienica odbędzie się wieczór poetycki Elżbiety Krajewskiej związany z promocją tomiku pt. „Zamieniam się w słowa”.

Elżbieta Krajewska zabierze słuchaczy w muzyczno-poetycką podróż, stopniowo odkrywać będzie dary poezji, która koi duszę i ukazuje piękno ukryte w teraźniejszości. Wiersze zaprezentowane przez artystkę pochodzą z piątego tomiku, noszącego tytuł „Zamieniam się w słowa". Jak mówi poetka:
„A teraz nowy czas nastaje, powiew wolnego Wodnika przynosi nowe prawdy, nowe rozwiązania. Przynosi radość i miłość, które wyzwalają ze zniewalających więzów, toksycznych związków, ograniczonego myślenia o tym, kim jesteśmy i czym jest życie. Wszystko wokół stopniowo się zmienia."

Rozmowę z Elżbietą Krajewską poprowadzi Justyna Sieńczyłło, która wraz z Emilianem Kamińskim i poetką przedstawi wybrane utwory z tomiku. Spotkanie będzie również okazją do indywidualnych rozmów z autorką (zaraz po prezentacji liryków). Wieczór urozmaicony zostanie grą na gongach z towarzyszeniem kontrabasu w wykonaniu Piotra Rodowicza.

Spotkanie ma charakter otwarty, obowiązują zapisy.

Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt z wydawnictwem ANAGRAM: e-mail: anagram@adres.pl www.anagram.com.pl

O autorce:

„Z wykształcenia jestem psychoanalitykiem. Z doświadczenia terapeutą i duchowym nauczycielem (programy autorskie oraz Art of Living). W ostatnich latach gram na gongach i innych instrumentach etnicznych koncerty (zwane „kąpielami dźwiękowymi"), wplatając w nie poezję.

Wszystko, co robię jest moją pasją, tak jak taniec, który towarzyszy mi od dzieciństwa. Jak joga, którą praktykuję od prawie trzydziestu lat. W swoim programie autorskim łączę dźwiękoterapię z poezją, techniki oddechowe z jogą i tańcem, propaguję świadomy, zdrowy i radosny tryb życia...

Od dwudziestu kilku lat piszę poezję, która wydana została m.in. w tomikach: Wypadłam z ram, Zataczam krąg, Pomiędzy słowami, Ślad pocałunków i Zamieniam się w słowa."

O tomiku „Zamieniem się w słowa":

„Nasza codzienność dyktowana jest czasem, który nieustannie nas pogania i presją, by zdążyć za wszelką cenę....

Szukamy światła, nadziei, spokoju, szukamy lekarstwa na poczucie bezpieczeństwa. Te wiersze są jak kojący balsam, jak lekarstwo, które leczy z szarych myśli, otulając ciepłym światłem nadziei...."

Maria Gładkowska

„Elę Krajewską poznałam w klubie muzycznym Non Stop w Sopocie wiele lat temu. Była piękną, wiotką, rudowłosą nimfą. I taka została, delikatna jak płatki kwiatów na łące. Polecam jej wiersze... Czytając poezję stajemy się lepsi."

Maryla Rodowicz

„W jednym z wierszy pisze Elżbieta o zmienności i niepewności, która jest naturą tego świata w jakim żyjemy. Czytając Jej wiersze, mamy szansę odnaleźć sens w tym chaosie. Warto się nad nimi pochylić."

Justyna Sieńczyłło

 

(-)
Materiał Teatru
18 stycznia 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...