Zanim przyjdzie wiosna

Teatr KTO i plany na sezon 2020/2021

Teatr KTO to już wizytówka krakowskiej sceny teatralnej. Jego spektakle plenerowe jak „Ślepcy" czy „Peregrinus" od dawna prezentowane są nie tylko w wielu miastach Polski, ale również na scenach i ulicach całego świata.

Warto zaznaczyć, że Teatr Kto jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie, którego 33 edycja miała miejsce w pierwszy weekend września 2020 pod hasłem „Dziwne zdarzenia". Szerzej pisaliśmy o tym tutaj:

http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/nadchodzi-33-ulica-festiwal-teatrow-ulicznych.html

Mimo że teatr borykał się z problemami lokalowymi, nie przestał funkcjonować, tym bardziej wystawiać, grać! Obecnie gości na deskach Krakowskiej Opery Kameralnej, przy ul. Miodowej 15. W tym miejscu właśnie, w ostatni poniedziałek, tj. 22.10.20 o godz. 13.00 odbyła się konferencja prasowa Teatru KTO, w której uczestniczył dyrektor teatru Jerzy Zoń oraz dyrektorzy KOK Jadwiga Leśniak-Jankowska oraz Wacław Jankowski.

W nowym miejscu nowy model prezentowania spektakli, tzn. w sekwensie teatralnym pojawią się dwa spektakle a najbliższe odbędą się 10, 17 i 24 października. Będą to przedstawienia Krzysztofa Niedźwiedzkiego, Izy Kały oraz Artiego Grabowskiego.

Dyrektor teatru przedstawił również propozycję sylwestrową, czyli imprezę taneczną na Rynku Podgórskim. Ma to być spotkanie z muzyką z całego świata a wodzirejem będzie po raz kolejny Łukasz Wojtusik, dziennikarz Radia TOK FM.

A potem już byle do wiosny, gdyż wtedy Teatr KTO przeniesie się do swojej nowej siedziby, „nowego domu", jak mówi Jerzy Zoń. Nową miejscówką na kulturalnej mapie Krakowa będzie znowu Zamoyskiego 50, gdzie trwają prace nad rewitalizacją dawnego obiektu Kinoteatru Wrzos. Projekt prezentuje się wspaniale i zapewne w rzeczywistości będzie nie tylko ciekawostką architektoniczną, ale i prawdziwym centrum kulturalnym wiążącym tradycję z nowoczesnością.

Zanim jednak przyjdzie upragniona wiosna, dopiero co rozpoczętą jesień oraz zimę urozmaicą nam spektakle wystawiane na KOK, Miodowa 15.

Anna Kłapcińska
Dziennik Teatralny Kraków
24 września 2020
Portrety
Jerzy Zoń

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia