Zanurz się w mieście i wsłuchaj w jego dźwięki

4. edycja Festiwalu Teatralna Karuzela

Teatr Pinokio z okazji Dnia Dziecka szykuje kulturalne święto dla całych rodzin. Od 30 maja do 7 czerwca w Łodzi odbędzie się 4. edycja Festiwalu Teatralna Karuzela 2014.

Festiwal to przegląd najciekawszej twórczości dla dzieci i młodzieży, podczas którego można zobaczyć spektakle z całej Polski o wysokim poziomie artystycznym, podejmujące tematy trudne i ważne. Obok pokazów konkursowych Teatr Pinokio prezentuje program miejski, czyli liczne warsztaty, wystawy, koncerty, debaty i plenerowe akcje artystyczne. Hasłem tegorocznego Festiwalu jest Miasto.

Sezon 2013/2014 w Teatrze Pinokio w Łodzi upływa pod znakiem akcji artystycznych w łódzkich podwórkach, rozmów i warsztatów z sąsiadami oraz otworzenia bramy Teatru dla nowych widzów. Podczas tych działań zespół Teatru zadaje sobie wiele pytań: Jaki stosunek mają mieszkańcy i artyści do problemów miasta i jego pozytywnych przemian? Jaka jest i jaka powinna być rola Teatru w życiu miasta? Jak powinna wyglądać skuteczna rewitalizacja miasta poprzez kulturę? Jak włączać dzieci w dyskusję na temat przyszłości miasta, by pobudzać ich świadomość i kształtować postawy prospołeczne? Podczas Festiwalu Teatralna Karuzela Pinokio chce spróbować odpowiedzieć na te pytania wspólnie z łódzkimi rodzinami. Chce wraz z dziećmi i ich opiekunami poddać miasto akupunkturze kulturalnej i sprawdzić, w jakiej pozostanie formie po nakłuciach wywołanych spektaklami teatralnymi, koncertami i plenerowymi działaniami artystycznymi.

Na Teatralnej Karuzeli miasto stanie się przestrzenią beztroskiej, kreatywnej zabawy oraz animacji kulturalnej w obszarze dźwięku, ruchu, fotografii, designu czy gier podwórkowych. Ujawni się jako teren wykluczenia i biedy, a jednocześnie miejsce nieograniczonych możliwości, w którym udaje się realizować najbardziej nieprawdopodobne projekty. Da się poznać jako opowieść-legenda, snuta przez mieszkańców, którzy bezustannie wcielają się w różnorodne społeczne i mityczne role.

Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza do zanurzenia się w tym mieście, wsłuchania się w jego dźwięki. Zastanowienia się nad jego tożsamością. Poczucia jego energii. Zaznaczenia w nim swojej obecność poprzez uczestnictwo w kulturze i działania artystyczne.

(-)
Materiał Teatru
6 maja 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...