Zapisy na warsztaty prowadzone przez Pracownię

Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Trwają zapisy na kolejne seminarium aktorskie Pracowni || Rosa. Intensywny trening aktorski poprowadzą Grzegorz Ziółkowski, Maria Bohdziewicz oraz Maciej Zakrzewski .

W dniach 28-30 września w Brzezince, leśnej bazie Instytutu Grotowskiego, odbędzie się kolejna odsłona intensywnych praktycznych seminariów aktorskich (ATIS) prowadzonych przez członków PRACOWNI || ROSA. Po ATIS STARS i NICHE zespół prowadzony przez Grzegorza Ziółkowskiego realizuje ATIS SPARK. Praca skupi się na treningu aktorskim i takich jego elementach jak: oddech, przepływ działań, partnerowanie, rytmika, śpiew, świadomość przestrzeni, tekst. Podczas seminarium ATIS SPARK istotne będzie badanie relacji pomiędzy technicznymi aspektami pracy teatralnej a sferą wyobraźni, kompozycji i kreacji. Poszukiwania te koncentrują się na świadomości, odpowiedzialności za własne działania i harmonizacji oddechu, ciała i głosu. Przedsięwzięcie poświęcone jest kształtowaniu etycznych postaw w odniesieniu do sztuki teatralnej. Teatr rozumiany jest tu jako przestrzeń dzielenia się z innymi ludźmi pytaniami o człowieczeństwo.

Formularz zgłoszeniowy (www.grotowski-institute.art.pl/images/2015/formularze/atis_karta%20zgloszenia.doc) wraz z dokumentacją wideo własnej pracy należy wysłać do 1 września na adres: grzeg@amu.edu.pl.

Zajęcia w języku angielskim poprowadzą: Grzegorz Ziółkowski - nauczyciel, reżyser, tłumacz, autor książek o Peterze Brooku (2000) i Jerzym Grotowskim (2007); Maria Bohdziewicz - aktorka PRACOWNI || ROSA, absolwentka wiedzy o teatrze UAM oraz Maciej Zakrzewski (na zdjęciu) - aktor i muzyk PRACOWNI || ROSA, doktorant w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk UAM, nauczyciel technik aktorskich w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, fotograf teatralny.

PRACOWNIA || ROSA to przestrzeń między ludźmi, służąca długofalowej pracy nad sobą oraz badaniu relacji między wyszkoleniem aktorskim a twórczością teatralną. Praca skupia się na uważności i harmonizowaniu oddechu, ciała i głosu. Jej sercem jest jakość lekkości, poszukiwana w przepływie działań i dialogowaniu - z samym sobą, otoczeniem, partnerem, grupą. Członkowie pracowni starają się ją uobecniać w treningu i w improwizacjach, pojmowanych jako przestrzeń gry, rozgrywki.

Instytut Grotowskiego zaprasza 30 września o godz. 16.00 na otwarte podsumowanie pracy - ATIS SHARING, będące kulminacją wszystkich seminariów ATIS. Złożą się na nie prezentacje kompozycji "Od GWIAZD do CISZY" oraz etiud i miniatur dramatycznych, wypracowanych podczas ATIS NICHE

(-)
Materiały organizatra
31 lipca 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia