Zapomniany czar katarynek

"Pan Baj i zaczarowana katarynka" - reż. Magdalena Płaneta - Teatr Planeta M

Teatr Gdynia Główna zaprasza wszystkich widzów Stacji Bajek w niezwykłą podróż do świata Pana Baja - pełnego magii i zapomnianego czaru katarynek.

Warto przybyć w niedzielne popołudnie do Teatru Gdynia Główna, który po raz kolejny gościć będzie autorski spektakl teatru Planeta M z Poznania.

"Czy widzieliście kiedyś zegar? Taki prawdziwy, z pyzatym wąsatym obliczem? Godziny wskazują wskazówki, które wyglądają jak wspaniałe wąsy czarodzieja, a w środku, w brzuszku starego zegara to dopiero są wspaniałości: sprężyny, sprężynki, zębatki, trybiki, korbki, śrubki, śrubeczki i dusza". Piękna, delikatna opowieść o zagubieniu w pośpiechu współczesnego świata. Swoisty moralitet podany w subtelny, urokliwy sposób, zamknięty w małej, teatralnej formie.

Teatr Planeta M - powstał z inicjatywy Magdaleny Płanety. Pierwotna nazwa zespołu to Teatr Na Fundamentach. Idea Teatru Planeta M skupia się wokół propagowania uniwersalnych wartości, a także kształtowania tożsamości i świadomości, związanej z tradycjami kulturowymi.

Oprócz działalności teatralnej, teatr realizuje również projekty kulturalno-społeczne, aktywnie angażując się w kształtowanie świadomości kulturalnej społeczeństwa. Przyczynia się do rozwoju ruchu teatralnego i artystycznego w Polsce.

13 lipca o godz. 12

Bilety: 15 zł

Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632

(-)
Materiał Teatru
8 lipca 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia