Zapraszamy na "setkę"

"Marzenie Nataszy" - reż. Nikołaj Kolada - Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Spotkali się na Małej Scenie na początku 2013 roku – świeżo upieczona absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej i jeden z najbardziej znanych dramaturgów i reżyserów na świecie. Było ryzykownie. Ale zaiskrzyło.

17 marca 2013 r. odbyła się premiera "Marzenia Nataszy" Jarosławy Pulinowicz w reżyserii Nikołaja Kolady z Agnieszką Skrzypczak w roli głównej. Chwilę później posypały się nagrody: Złota Maska 2012/2013 za najlepszy debiut aktorski, Nagroda Główna VII Festiwalu Kolyada-Plays w Jekaterynburgu, Nagroda dla Młodej Aktorki na zabrzańskiej „ XII Rzeczywistości Przedstawionej", Talenty Trójki 2013 w kategorii Teatr, Srebrny Pierścień 2013, a wreszcie Nagroda im. Nardellego 2012/2013 za najlepszy debiut na scenach dramatycznych.

„Marzenie Nataszy" zjeździło kawał kraju, a nawet świata. Graliśmy na dalekim Uralu, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, a nawet w remizie w Piątku. Zawsze z wielkim sukcesem. Przy okazji akcji Teatr Polska 2014 pokazaliśmy spektakl w aż 14 polskich miastach i miasteczkach.

We wtorkowy wieczór (21 listopada) Agnieszka Skrzypczak wraz z Karolem Puciatym wejdą na scenę po raz 100. A że okazja znakomita, na widowni zasiądą: masterclass director Nikołaj Kolada i Agnieszka Lubomira Piotrowska – tłumaczka literatury rosyjskiej, w tym także dramatów Pulinowicz.

Zapraszamy i Was! Na „setkę"!

Anna Zgoda
Materiał Teatru
17 listopada 2017
Portrety
Nikołaj Kolada

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia