Zapraszamy w lutym

Teatr Krzysztofa Jasińskiego - Krakowski Teatr Scena STU

Krakowski Teatr Scena STU, zaprasza w lutym na znakomity zestaw spektakli. Od najdłużej granego "Wariata i zakonnicy", do "Wielkiego Johna Barrymore.

Stanisław Ignacy Witkiewicz WARIAT I ZAKONNICA (reż. Krzysztof Jasiński)
Co wyniknie ze spotkania szalonego poety Walpurga z młodziutką zakonnicą w izolatce szpitala psychiatrycznego? Na pewno pełna absurdalnego humoru historia, na którą mógł wpaść jedynie Witkacy.
(gramy 28.02, 1 i 2.03)

Mikołaj Gogol REWIZOR (reż. Krzysztof Jasiński)
Jedna z najważniejszych w literaturze rosyjskiej pozycji, w cyrkowej oprawie Sceny STU. Komiczno-gorzki seans iluzji i absurdu obnażający kulisy, znanej także nam, biurokratycznej rzeczywistości i urzędniczej mentalności
(gramy 7 i 8.02)

Rodrigo Munoz Avia O psychiatrach, psychologach i innych psycholach (reż. Artur Baron Więcek) Jeśli odczuwacie pokusę, by zakupić poradnik psychologiczny, czy też umówić się na sesję u terapeuty – możecie te pieniądze wydać lepiej. W Teatrze Stu niezwykle zabawna opowieść o psychiatrii w krzywym zwierciadle. Rozsiądźcie się wygodnie w teatralnym fotelu i pozwólcie nam ukoić Wasze skołatane nerwy i rozproszyć smutki. Poznajcie cierpiącego na parafazję Rodriga i zafundujcie sobie terapię poprzez śmiech.
(gramy 21 i 22.02)

Pomieszanie rzeczywistości z fikcją, prawdy z grą, aktora z postacią to intrygujący świat RAJU Franzobla. Absurd i komizm pokazanej na scenie sytuacji podkreślają niecodzienne dekoracje i kostiumy autorstwa Hanny Sibilski oraz postaci, wśród których zobaczymy i tajemniczego dinozaura i króliczka rodem z Playboya.
(gramy 22 i 23.02)

William Luce WIELKI JOHN BARRYMORE. Jerzy Trela w znakomitej kreacji Johna Barrymore'a snuć będzie przed nami zanurzoną w oparach alkoholu opowieść utkaną z rozgoryczeń, wzruszeń, śmiechu i sarkazmu. Intymną narrację, w której cierpienie i upadek służą jako materiał na anegdotę. To przejmujący portret człowieka, który nigdy nie żałował swoich wyborów, a jego zaprzepaszczony talent przetrwał w opowieściach.
(gramy 25 i 26.02)

Zapraszamy.

(-)
Materiał Teatru
3 lutego 2017

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...