Zaproszenie dla Martyny Majewskiej

Konkurs na debiut reżyserski w Pantomimie

Znamy już Laureta Konkursu na debiut reżyserski w Pantomimie!

Komisja Konkursu w składzie: Zbigniew Szymczyk - dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy, przewodniczący Komisji, Kazimierz Janusz Doniec - z-ca dyrektora WTP, Anna Nabiałkowska - aktorka WTP, Agnieszka Charkot - sekretarz literacki i adept WTP, po przeprowadzeniu trzech rozmów z realizatorami zaproszonymi do II etapu: Martyną Majewską, Tomaszem Szczepankiem, Marcinem Straucholdem, postanowiła zaprosić do współpracy i powierzyć realizację premiery przedstawienia pani Martynie Majewskiej pt. "Batory_trans".

Konkurs na Debiut Reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy adresowany był do młodych twórców teatralnych, reżyserów, którzy nie ukończyli 35. lat. Jego celem jest wspieranie i zachęcanie młodych reżyserów do poszukiwań oryginalnych i autorskich sposobów wypowiedzi artystycznej w konwencji pantomimy zespołowej.

Premiera przedstawienia (zaplanowana na grudzień 2015) powstanie w ramach obchodów 60-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy i jest finansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

(-)
Materiał organizatora
7 lipca 2015
Portrety
Martyna Majewska

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia