Zaproszenie na Festiwal

W ramach festiwalu odbędzie się premiera spektaklu "Próby Józefa K."

Teatr Gdynia Główna oraz Gdynia zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Pociąg dla miasta - stacja Obrzeża". Potrwa on od 5 do 10 sierpnia. W ramach festiwalu odbędzie się premiera spektaklu "Próby Józefa K.".

Burzliwe życie psalmisty, spółdzielczość w wydaniu publicystycznym, uczuciowa adaptacja Szekspira i przepis na zostanie wariatem. To tylko wybrane tematy spektakli, które zaprezentowane zostaną w ramach tegorocznej, piątej edycji Festiwalu Teatr Gdynia Główna - Pociąg do Miasta.

Przez sześć dni pokazane zostaną spektakle sześciu wyjątkowych twórców offowych z całej Polski - w sumie 12 prezentacji. Wieczornym spektaklom towarzyszyć będą popołudniowe przedstawienia dla najmłodszych.

Na początek zobaczymy premierę "Próby Józefa K." według "Procesu" Franza Kafki. W adaptacji Ewy Ignaczak tytułowy proces jest ostatnim momentem, w którym K. może odmienić swoje życie. Jednak zamiast tego staje się jeszcze bardziej egocentryczny, interesowny, niesamodzielny i powierzchowny. Czy aresztowanie wywoła w nim refleksję na temat jego płaskiej egzystencji? Wobec jakiego prawa jest winien? Na te pytania odpowiedzą sobie widzowie.

Scenariusz i reżyseria Ewa Ignaczak, Teatr Stajnia Pegaza, 5 i 6 sierpnia, godz. 21; dziedziniec/ Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, ul. Chwaszczyńska 26 (Karwiny).

"Przed nami premiera "Próby Józefa K." na podstawie powieści Franza Kafki"

(-)
POLSKA Dziennik Bałtycki
6 sierpnia 2019
Portrety
Ewa Ignaczak

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia