Zarejestruj się do FPK

Forum Przyszłości Kultury 2017

Trwa rejestracja uczestników Forum Przyszłości Kultury 2017, które odbędzie się w dniach 18-19 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Zachęcamy także do rezerwacji biletów na wydarzenia artystyczne będące integralną częścią Forum.

Forum Przyszłości Kultury to przestrzeń namysłu nad znaczeniem i perspektywami rozwoju kultury we współczesnej Polsce. W czasie, gdy instytucje ulegają destrukcji, wolność słowa jest ograniczana, a sfera publiczna poddawana zapędom cenzorskim, potrzebna jest nowa wizja kultury promującej postawy krytyczne, różnorodność, otwartość, empatię dla inności i poszanowanie praw mniejszości.

Program Forum Przyszłości Kultury wypełnią spotkania z udziałem ruchów obywatelskich, spektakle, prezentacje projektów badawczych, debaty i pokazy oddolnych inicjatyw kulturalnych. Łączymy artystów, badaczy i aktywistów społecznych, wierząc, że to w ich działaniach podejmowane są tematy kluczowe dla rozwoju demokracji, które w obszarze oficjalnej polityki od lat spychane były na margines. Kontekstem dla prac Forum są teksty zamówione u wybitnych humanistów, a także rozpoczęty we wrześniu cykl debat organizowanych w całej Polsce.

Więcej informacji o idei i programie Forum: http://forumprzyszloscikultury.pl/

Link do rejestracji: http://forumprzyszloscikultury.pl/rejestracja.

Zapraszamy!

Z poważaniem,
organizatorzy Forum Przyszłości Kultury

 

(-)
Materiał organizatora
4 listopada 2017

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia