Żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy

"Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" - reż. John Weisgerber - Teatr Polonia w Warszawie

Teatr Polonia przygotowuje na jesień gratkę dla miłośników dzieł Szekspira. Aktorzy Teatru Montownia podejmą się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru!

Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki – aktorzy Teatru Montownia – podejmą się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu zaledwie jednego wieczoru! Będą cytaty z najsławniejszych dramatów, żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy. Widzowie mogą spodziewać się nieustającej zabawy, będą zapraszani do udziału w akcji. Spektakl obnaża powierzchowną znajomość Szekspira, do czego przyczyniła się kultura masowa.

Ta żartobliwa sztuka została napisana dwadzieścia lat temu przez trzech amerykańskich studentów i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno w Londynie (przez kilkanaście lat była wystawiana w Teatrze Criterion na londyńskim West Endzie), jak i w Polsce. Reżyserem sztuki będzie „specjalista" od Szekspira, John Weisgerber, który na deskach Teatru Polonia wystawił cieszący się niesłabnącym sukcesem spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya".

Przy okazji premiery Teatr Montownia będzie świętować swoje 20-lecie swojej działalności.

Spektakl "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" zapowiada się znakomicie! Bilety na spektakle popremierowe można już dostać w kasach teatru oraz online na stronie http://teatrpolonia.pl/event-data/3053/dziela-wszystkie-szekspira-w-nieco-skroconej-wersji

Premiera spektaklu "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" odbędzie się 10 listopada 2017 r. w Teatrze Polonia. Kolejne spektakle: 10-13, 16-19 listopada.

Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield
"Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)"
Reżyseria: John Weisgerber | Tłumaczenie: Włodzimierz Kaczkowski | Scenografia: Paulina Czernek | Kostiumy: Anna Puchalska | Światło: Paweł Szymczyk | Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska | Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska | Producent wykonawczy i asystent reżysera: Magdalena Kłosińska
Obsada: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

Bilety na wszystkie spektakle dostępne są online na stronach obu teatrów oraz w kasach biletowych, czynnych od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-19:00, a w niedziele od godz. 12:00 (tel. 22 622 21 32 lub 22 589 52 00, bilety@teatrpolonia.pl lub bilety@ochteatr.com.pl).

Pełny repertuar dostępny jest na stronie www teatru: www.teatrpolonia.pl

(-)
Materiał Teatru
2 listopada 2017
Portrety
John Weisgerber

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia