Zaśpiewają Młynarskiego na Ołowiance

Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyły się przesłuchania do III edycji Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego. Konkurs jest jednym z głównych wydarzeń Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który odbędzie się w filharmonii w dniach 26-27 września.

III edycja festiwalu potrwa dwa dni, podczas których, poza finałem konkursu, odbędą się spotkania i panele dyskusyjne, projekcja koncertu z archiwum Festiwalu w Opolu, wystawa fotografii "Młynarski mniej znany" oraz koncert galowy ze spektaklem Teatru 6. piętro "MŁYNARSKI obowiązkowo!".

Spośród zgłoszonych do konkursu młodych wokalistów Rada Artystyczna pod kierownictwem dyrektora artystycznego Festiwalu Jacka Bończyka wyłoniła 12 finalistów, którzy zaprezentują się na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej już 26 września, gdzie podczas koncertu finałowego Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego będą ubiegać się o nagrody, w tym Grand Prix oraz nagrodę publiczności. Przewodniczącym jury finału konkursu będzie sam Wojciech Młynarski.

W finale konkursu wystąpią: Aleksandra Bogucka, Dominika Dobrosielska, Kamil Franczak, Katarzyna Jędrychowska, Maria Kołodziejczyk, Aleksandra Kosewska, Aurelia Luśnia, Karolina Łopuch, Joanna Wąż, Zuzanna Wiśniewska, Katarzyna Zawiślak-Dolny oraz zespół SĄSTĄD.

Jednak już w sobotę 5 września podczas festynu dla mieszkańców "Dolne Miasto - zabawa w stylu retro" w rejonie ulic Kurzej, Łąkowej i Wróblej stanie Strefa Młynarskiego z punktem informacyjnym o nadchodzącym Festiwalu oraz projekcją legendarnego koncertu "Nastroje, nas troje" z archiwum Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w którym udział wzięli m.in. Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta i Wojciech Młynarski. Dla osób, które odwiedzą strefę podczas projekcji, między godziną 13.30 a 15.00, organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę.

Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego jest jedynym w Polsce dużym wydarzeniem cyklicznym poświęconym dorobkowi artystycznemu tego wybitnego autora polskiej piosenki. Jest przestrzenią prezentacji twórczości Wojciecha Młynarskiego oraz miejscem spotkań artystów, dla których jego dorobek stanowi źródło inspiracji. W ubiegłym roku zmagania konkursowe wygrała Marta Chyczewska.

Bilety na finał Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego kosztują od 25 do 55 zł. Bilety na Koncert Galowy połączony z prezentacją spektaklu muzycznego "MŁYNARSKI obowiązkowo!" Teatru 6. Piętro kosztują od 55 do 115 zł.

Łukasz Rudziński
www.trojmiasto.pl
7 września 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia