Zasypcie Odeską wierszami

Opera i Filharmonia Podlaska- Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Turniej jednego wiersza w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Turniej Jednego Wiersza jest pierwszym autorskim konkursem poetyckim organizowanym przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki, którego celem stać się ma prezentacja twórczości poetyckiej młodych poetów mieszkających w Białymstoku i woj. podlaskim oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich.

Chcemy stworzyć przyjazne miejsce dla prezentowania swojej twórczości wszystkim zainteresowanym pisaniem poezji oraz młodym poetom czekającym na swój debiut. Turniej ma formułę otwartą. Tematyka tekstów poetyckich nie jest określona.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie jednego utworu poetyckiego (nie może przekraczać 60 wersów), który  nie był dotąd publikowany ani zgłaszany do innych konkursów oraz dołączenie danych osobowych uczestnika.
W Jury Turnieju znajdą się: Ewa Lipska, Mira Łuksza, Katarzyna Sienkiewicz, Julius Keleras, Tadas Žvirinskis.

Dnia 2 marca finaliści Turnieju zaprezentują swoje wiersze przed Jury, które wyłoni laureatów po zakończeniu wydarzenia.
Zdobywcy pierwszego miejsca Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki przyzna nagrodę finansową w wysokości 1 000 złotych oraz podwójne zaproszenie na najbliższą premierę musicalu „Upiór w operze" Andrew Lloyda Webbera w reżyserii W. Kępczyńskiego w OiFP-ECS. Zwycięzcy zagwarantowany zostanie także udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Ewę Lipską (3 marca).

Osoby wyróżnione otrzymają także zaproszenie do udziału w warsztatach poetów: Miry Łukszy oraz Juliusa Kelerasa i Tadasa Žvirinskisa (3 marca).

Uczestnicy Turnieju Jednego Wiersza proszeni są o nadesłanie dwóch utworów poetyckich, (nieprzekraczających 60 wersów), które nie były dotąd publikowane ani zgłaszane do innych konkursów oraz dołączenie swoich danych osobowych w terminie 20–25 lutego na adres: ogrodysztuki@oifp.eu.

O dalszych szczegółach zostaną Państwo poinformowani drogą korespondencji mejlowej do 27 lutego.
Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udzieli Państwu:
Joanna Gdowska - kierownik literacki OiFP-ECS - joanna.gdowska@oifp.eu  tel. +48 79 77 52 600
Szczegółowe informacje o warunkach konkursu znajduje się w Regulaminie Turnieju Jednego Wiersza zamieszczonym na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku (regulamin będzie dostępny od 20 lutego na stronie OiFP–ESC).

2 marca 2013 (sobota)
Prowadzenie: Barbara Gruszka-Zych
Miejsce: Sala Kameralna, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Godz.: 19:30, Wstęp wolny

 

Magdalena Kleban
Materiały OiFP
21 lutego 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia