Zawodziński wraca do Jaracza

Waldemar Zawodziński p.o. dyrektora Teatru im. Jaracza

Reżyser teatralny i scenograf Waldemar Zawodziński od 1 września br. będzie pełniącym obowiązki na połączonych stanowiskach dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Zawodziński na kierowniczym stanowisku jednej z największych łódzkich scen zastąpi m.in. Wojciecha Nowickiego, dotychczasowego dyrektora naczelnego teatru, któremu z końcem sierpnia wygaśnie pięcioletnia umowa na kierowanie placówką. Z kolei funkcję dyrektora artystycznego przez ostatnie dwa lata pełnił Sebastian Majewski.

"Zarząd postawił przed nowo mianowanym dyrektorem zadanie podnoszenia poziomu merytorycznego Teatru, budowania marki, jednoczenia środowiska teatralnego i przygotowania do przyszłorocznego jubileuszu 130-lecia placówki" - podkreślono w komunikacie prasowym.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wyraził nadzieję, że ta decyzja umożliwi Teatrowi im. Jaracza odnoszenie kolejnych sukcesów artystycznych, umacniając jego pozycję na kulturalnej mapie Polski. - Wierzę, że przyczyni się ona także do uspokojenia nastrojów w czołowej instytucji kultury samorządu województwa łódzkiego, konsolidując zespół teatru - dodał.

Zawodziński do Teatru im. Jaracza w Łodzi wróci po dwóch latach. Wcześniej przez 23 sezony odpowiadał za linię artystyczną tej sceny, czyniąc z niej jedną z najlepiej ocenianych w kraju. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swoim artystycznym dorobku ma realizację wielu nagradzanych przedstawień.

(-)
Kurier PAP
21 lipca 2017

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia