Zazdrość i niewierny Laszlo w Teatrze Tarasy

"Zazdrość" - Teatr Capitol z Warszawy gościnnie w Sopocie

Nieoczekiwanie pojawiła się nam nowa scena w Sopocie - Teatr Tarasy. Sprawcami niespodzianki są aktorzy: Małgorzata Wójcik i Marek Kondrat.

Na inauguracji zobaczymy spektakl warszawskiego Teatru Capitol - "Zazdrość" pochodzącej z Argentyny Esther Virlar. 

Na scenie trzy nowoczesne, niezależne kobiety - prawniczka, architekt i studentka - tracą rozsądek pod wpływem uczucia zazdrości, które okazuje się silniejsze niż miłość. Najstarsza z nich prawniczka Helen pewnego dnia dostaje list od młodszej, pewnej siebie Yany, która z rozbrajającą szczerością oznajmia, iż ma romans z jej mężem. Helen początkowo nie chce dać wiary tym pomówieniom - jednak Yana ma dowody... Rozpoczyna się zajadła potyczka pań mieszkających w tym samym apartamentowcu, lecz na różnych kondygnacjach. Wymiana zdań odbywa się za pomocą listów : uszczypliwych, pełnych ironii i czarnego humoru. Kiedy wydaje się, że sytuacja się unormowała niewierny Laszlo ma dla obu pań kolejną niespodziankę.... 

Przeplatające się ze sobą monologi, tych tak różnych kobiet są szalenie zabawne, ironiczne, poprzetykane dawką czarnego humoru. Zawierają trafne i ponadczasowe refleksje na temat przemijania, starości, trudności w związkach damsko-męskich. Chociaż bohaterkami są kobiety nie jest to sztuka przeznaczona wyłącznie dla płci pięknej. Komedia ta ma z całą pewnością charakter uniwersalny, opowiada w sposób zabawny o problemach zawsze aktualnych i dotyczących każdego z nas.

Grażyna Antoniewicz
POLSKA Dziennik Bałtycki
2 maja 2009

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...