Zbadać nieodkryte obszary ludzkiego umysłu

"Amatorologia" - Fair Play Crew - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

W weekend w Teatrze Dramatycznym (ul. Elektryczna 12) zobaczyć będzie można najnowszy projekt chłopaków z ekipy Fair Play Crew pt. "Amatorologia". Widowisko rozpocznie się w sobotę i niedzielę o godz. 20.

To będzie zarówno spektakl, jak i performance, kabaret i komedia pełna absurdu. Wszystko opowiedziane tańcem i przeróżnymi formami ruchu scenicznego.

Sześciu performerów: Niecik, Roofi, Marcin, Bzyga, Kruk i Blacha porwą publiczność w szalona przygodę, aby zbadać nieodkryte obszary ludzkiego umysłu.

- Pokażemy w krzywym zwierciadle jeden dzień z życia współczesnego człowieka - mówi Rafał Roofi Kamiński. - Będzie to opowieść pełna groteski i absurdów. Pokażemy, że wszystko, nawet z pozoru nieistotne chwile, ma znaczenie i ukryty sens.

Jak zapewniają twórcy będzie można śmiać się do łez, wzruszyć lub pozwolić na chwilę refleksji.

- Ciężko jednym słowem określić to, co robimy - dodaje Wojciech Blacha Blaszko. - To będzie teatr ciała, pełen dowcipu. Za wszystko odpowiadamy sami. Muzykę dobierał Cezary Kruk Krukowski, nasze są stylizacje i choreografie. Chcieliśmy coś zrobić razem, znowu poczuć, że nadal jesteśmy grupą.

- Zaprezentujemy to, czego nauczyliśmy się przez 19 lat tańczenia, niektórzy nawet więcej - zapewnia Blacha. - Warto zobaczyć co przygotowaliśmy i wejść do naszego świata.

- Warto przyjść i obejrzeć nasz występ przede wszystkim po to, żeby poprawić sobie humor - podsumowuje Cezary Kruk Krukowski. - Czas, który z nami spędzicie nie będzie stracony.

Jak zapewniają chłopaki z FPC to widowisko będzie pełne przezabawnych i wieloznacznych metafor, po których już nic nie będzie jak dawniej. A dla nich to pewien rodzaj towarzyskiego spotkania, na którym można się powygłupiać i pobyć razem. Na dwóch spektaklach się nie skończy. Chłopaki już myślą, żeby dalej "Amatorologię" pokazywać i to nie tylko w Białymstoku.

(uk)
Kurier Poranny
9 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...