Zbadają nieodkryte obszary ludzkiego umysłu

"Amatorologia" - Fair Play Crew - Teatr Dramatyczny

Niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność spektakl "Amatorologia" ponownie będzie można obejrzeć w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, w najbliższą niedzielę, 18 maja o godz. 16.00.

Tancerze z fenomenalnej grupy Fair Play Crew zaprezentują swoje taneczne i aktorskie umiejętności w pierwszej polskiej komedii tanecznej.

Fair Play Crew to dziś marka sama w sobie, kojarzona przede wszystkim z tańcem na najwyższym poziomie, sukcesem i profesjonalizmem. Członkami FPC są Cezary "Kruk" Krukowski, Wojciech "Blacha" Blaszko, Karol Niecikowski, Rafał "Roo" Kamiński, Błażej "Bzyga" Górski oraz Marcin Rogalski. "Amatorologia" jest kolejnym po "Morosophusie" i "Metropolish" projektem realizowanym w Węgierce. To pierwsza polska komedia taneczna, teatr ciała pełen zabawnych i wieloznacznych metafor. Premiera przedstawienia odbyła się 12 kwietnia br. na dużej scenie białostockiego teatru. Publiczność nagrodziła wówczas twórców gromkimi brawami.

- Cieszymy się, że widzowie tak dobrze przyjęli "Amatorologię" i ponownie będziemy mogli ją pokazać na scenie Teatru Dramatycznego. To nasz najbardziej zwariowany projekt. Odpowiadamy w nim na nietypowe pytania dnia codziennego. Zapewniam, że po obejrzeniu "Amatorologii" już nic nie będzie takie, jak dawniej. Zapraszam serdecznie do teatru wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć naszego najnowszego przedstawienia - mówi Wojciech "Blacha" Blaszko z grupy Fair Play Crew.

Sześciu genialnych performerów: Niecik, Roofi, Marcin, Bzyga, Kruk i Blacha porywają publiczność w szaloną przygodę, aby zbadać nieodkryte obszary ludzkiego umysłu. W krzywym zwierciadle ukazują jeden dzień z życia współczesnego człowieka, gdzie z pozoru zdawałoby się nieistotne chwile oraz konflikty międzyludzkie stają się kanwą do snucia groteskowej opowieści. Proste, codzienne historie w odlotowej interpretacji Fair Play Crew nie pozostawią widzów obojętnymi. Rozbawiają do łez, wzruszają, skłaniają do refleksji. Lekkość dowcipu w parze z oryginalną choreografią i jej mistrzowskim wykonaniem gwarantują niezapomniane widowisko, po którego obejrzeniu widzowie spojrzą na życie z zupełnie innej perspektywy.

Przedstawienie będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę, 18 maja o godz. 16.00. Bilety na "Amatorologię" dostępne są w kasie Teatru Dramatycznego przy ul. Elektrycznej 12, w godz. od 14.00 do 20.00.

Zapraszamy!

(-)
Materiał Teatru
15 maja 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...