Zbawienny wpływ tańca i śpiewu

"20 lexusów na czwartek" - reż. Marcin Zbyszyński - Teatr WarSawy

20 lexusów na czwartek to teatralna opowieść o współczesnych uzależnieniach w formie spektaklu muzycznego. Grupa Potem-o-tem zaprasza na spotkanie z Coach Elą, która podczas swojej wizyty w Warszawie przeprowadzi 90 minutową sesję terapeutyczną czerpiącą z technik japońskiego mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju, Fakaito.

Już w połowie lat 90. XX wieku odkrył onna funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a jego musical therapy zyskuje rozgłos dzięki niezwykle charyzmatycznej i jedynej licencjonowanej kontynuatorce jego szkoły, Elżbiecie Wiercigroch – Coach Eli.

Już 7 czerwca w Teatrze WARSawy na Rynku Nowego Miasta w Warszawie zaprosimy widzów do przeżycia wspólnej, integrującej, integrującej podróży. Spektakl w formie spotkania w ogromnym kręgu z terapeutką leczącą śpiewem i tańcem będzie opowieścią o współczesnych holizmach. Spróbujemy zastanowić się co zastąpiło nam absolut, do czego możemy się zwrócić w świecie, w którym poważna refleksja filozoficzna i namysł teologiczny są na co dzień niespotykane. Co utrudnia nam znalezienie wewnętrznego spokoju, drażni, przeszkadza, a jednocześnie nie pozwala bez siebie żyć?

Bohaterowie sztuki dotknięci problemem pracoholizmu, uzależnieni od robienia selfie i relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia i morderczych treningów na siłowni, od seksu i pornografii, dzięki Coach Eli odkryją przed widzami swoje problemy, a właściwie wyśpiewają je i zatańczą. 20 lexusów na czwartek, twórczo czerpiąc z formy musicalu, w lekki, często ironiczny i humorystyczny sposób opowiada o zagubieniu młodych (i nie tylko) ludzi, odpowiedzi na ich bolączki szukając we wspólnotowym, integrującym przeżyciu. Wciągając widzów w kolektywne granie i śpiewanie, w dużej bliskości z aktorami, zadbamy o to, aby 20 lexusów na czwartek było wyjątkowym teatralnym doznaniem.

 

(-)
Materiał Teatru
22 maja 2019
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...