Zbliża się premiera

"Królowa śniegu" - reż. Krzysztof Rzączyński - Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Królowa Śniegu to opowieść o dziewczynce, która przemierzyła cały świat, aby ocalić swojego przyjaciela.

Bohaterka pokonuje kolejne kręgi wtajemniczenia, aby na końcu odkryć, że przebyła drogę nie tylko do przodu, ale również w głąb siebie, że stała się dojrzałą kobietą. Przekonuje się, iż warunkiem wolności, jest wierność sobie oraz miłość.

Królowa Śniegu nie jest tylko opowieścią o dojrzewaniu. W losach Kaja ukazany zostaje mechanizm uwodzenia człowieka, olśniewania go, emocjonalnej manipulacji. Królowa ma władzę nad chłopcem opartą na rozbudzonej w nim fascynacji iluzoryczną doskonałością. Czy istnieje naprawdę? Zły troll z kolei, do którego odniesień można szukać również współcześnie, konstruuje krzywe zwierciadło, które zniekształca wszystko co jest ładne, a co brzydkie, zohydza jeszcze bardziej. Ch. Andersen pisał tę baśń w niespokojnych czasach, stąd zapewne tyle w niej niepewności i lęku przed złem, tak bardzo rezonujących w naszej trudnej i niepokojącej rzeczywistości.

W spektaklu Królowa Śniegu zapraszamy nie tylko do towarzyszenia Gerdzie w podróży z raju dzieciństwa w dorosłość, ale też wierzymy, że jej historia stanie się pretekstem do tego, żeby zajrzeć w głąb siebie.

KRÓLOWA ŚNIEGU - spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat, młodzieży i dorosłych

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie jest instytucją kultury Miasta Lublin, której Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym jest Krzysztof Rzączyński.
__

Sprzedaż biletów już ruszyła! A więc zbliżamy się do premiery spektaklu KRÓLOWA ŚNIEGU w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego.

Agata Will
Teatr Andersena w Lublinie
17 maja 2023

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia