Zebra pokaże, że świat nie jest czarno-biały

"Wiem co to jest książka" - Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

Teatr Pinokio zaprasza na kolejne spotkanie z książką w ramach akcji ,,Wiem co to jest książka". Tym razem poznamy historię pewnej Zebry.

Zebra pokaże nam, że świat nie jest ani czarny ani biały - jest wieloznaczny, różnorodny i przez to tak bardzo ciekawy. Zastanowimy się też, czy łatwo jest akceptować czyjąś odmienność i jak odnaleźć swoje miejsce w grupie.

Spotkanie zakończą warsztaty z teatru cieni.

Spotkanie poprowadzą: Tadeusz Płuciennik, Olga Jagnicka i Małgorzata Loeffler

Po spotkaniu z książką serdecznie zapraszamy na spektakl "Księga dżungli" w reżyserii Przemysława Jaszczaka - historię o Mowglim, który przed laty został porwany z ludzkiej wioski i wychowywał się wśród wilków, teraz zaś musi odnaleźć własne miejsce na ziemi.

Zapisy na spotkanie: tel. 42 636 66 90 oraz olga@teatrpinokio.pl

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia, godz. 16 w Teatrze Pinokio, ul. Kopernika 16.

Książka "Zebra" autorstwa Ifi Ude to historia o Zebrze, która opowiada o tolerancji i pokazuje, że odmienność powinna być dla nas intrygująca, zachęcająca do jej poznania, a nie budzić negatywne emocje. Uczy tolerancji i patrzenia na świat jako na różnobarwną, ciekawą całość. Jest częścią serii 1/2 + 1/2 = wydawnictwa Poławiacze Pereł, której głównym założeniem jest, by autorzy pochodzący z dwóch kultur, poprzez opowiedziane historie, dzielili się z czytelnikami swoim postrzeganiem rzeczywistości. Ifi Ude, autorka opowieści o Zebrze urodziła się w nigeryjskim Enugu, w plemieniu Ibo, mieszka zaś w Polsce. Dodatkowym atutem książki są ilustracje Nežki Šatkov o oszczędnej kolorystyce (biały, czarny, odcienie pomarańczowego i czerwieni, szary i szaro-niebieski), które przykuwają wzrok małych czytelników. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-8 lat.

(-)
Materiał Teatru
17 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...