"Zemsta" najpierw w Gryficach

projekt Teatr Polska

W najbliższą środę szczeciński Teatr Współczesny zagra w Gryficach "Zemstę" Aleksandra Fredry we współczesnej inscenizacji Anny Augustynowicz. "Kurier Szczeciński" ma dla swoich Czytelników dwuosobowe zaproszenie na ten spektakl. Jutro Współczesny organizuje w Gryficach warsztaty teatralne.

Wizytą w Gryficach i prezentacją hip-hopowej "Zemsty" Współczesny inauguruje swój udział w projekcie Teatr Polska, organizowanym z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Przedsięwzięciu, które nawiązuje do pomysłu przedwojennego Teatru "Reduta", patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Do inicjatywy przystąpiło kilkanaście teatrów repertuarowych, stowarzyszeń, fundacji i grup teatralnych z Polski, m.in.: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego (Koszalin), Teatr Provisorium i Kompania "Teatr" (Lublin), Teatr Polski (Poznań), Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury (Warszawa), Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło (Warszawa), Sztuka Dialogu, Fundacja Tadeusza Słobodzianka (Warszawa), Teatr Piosenki (Wrocław), Stowarzyszenie Teatr Wiczy (Toruń). 

"Zemsta" w reżyserii Anny Augustynowicz uważana jest za jedną z najciekawszych dziś realizacji tej najbardziej znanej komedii polskiej. "Zemsta w Teatrze Współczesnym" - pisała Leokadia Kaczyńska - "wyzwala radość uczestniczenia w teatralnym zdarzeniu" i "doskonale komunikuje się z młodym pokoleniem". 

Współczesny zagra "Zemstę" również w innych miastach, dzień wcześniej organizując tam warsztaty teatralne. Oto kalendarium tournee: 

- Gryfice (Gryficki Dom Kultury): 3 bm. - warsztaty teatralne (godz. 16 i 17.45), 4 bm. - spektakl (godz. 11 i 19); 

- Nowogard (Nowogardzki Dom Kultury): 5 bm. - warsztaty teatralne (godz. 16 i 17.45), 6 bm. - spektakl (godz. 10 i 19); 

- Świnoujście (Miejski Dom Kultury): 7 bm. - warsztaty teatralne (godz. 16 i 17.45), 8 bm - spektakl (godz. 17); 

- Koszalin (Bałtycki Teatr Dramatyczny): 9 bm. - warsztaty teatralne (godz. 16 i 17.45), 10 bm. - spektakl (godz. 12 i 19).

(b.t.)
Kurier Szczecinski
2 listopada 2009

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia